Врожай
Врожай 5 канал

Аграрії в розпачі: чому українці можуть лишитися без врожаю фруктів та ягід

Фермери вже переконують, що українців без вітамінів не лишать – але ціни на овочі здорожчають на третину

Примхи погоди залишили Київщину без врожаю фруктів та ягід – аграрії області в розпачі. Рослини не витримали травневих холодів, коли стовпчик термометру наблизився до позначки "мінус". Тому померзла і рання городина. Та це не межа, кажуть експерти, адже оцінити наслідки заморозків зможуть лише у червні, передає "5 канал".

Агровиробник Михайло Винник за одну ніч утратив увесь врожай фруктів – 120 гектарів саду. Він нарахував збитків на вісім мільйонів гривень. Для прикладу, поле полуниці спеціально висадив торік – не поскупився і придбав німецьку розсаду, та українських морозів вона не витримала.

Мороз ударив у ніч проти 10 травня. Рослини намагалися врятувати, розпалюючи багаття. Усе марно. Не витримала навіть утеплена розсада. "Було три шари агроволокна, але все одно зіпсувався (врожай)", – каже агровиробник.

Рахують збитки і селяни. Про них тільки і розмови на ринках. Синоптики ж кажуть, що про зниження температури попереджали, і таким збиткам можна б було запобігти. Зокрема, не втратити овочі.

"Якщо ви садите картоплю, то ви повинні знати, що їй кілька тижнів треба, аби утворити паростки, і, знаючи останні заморозки у своєму районі – дані, які ви можете взяти на найближчій метеостанції, треба десь ось так підлаштовуватися", – каже начальник відділу агрометеорології Укргідрометеоцентру Тетяна Адаменко.

Нині, за підрахунками експертів, найбільше постраждали насадження в західних областях. Там втрати сягають 90%, сади пошкоджені ледь не наполовину – в цьому переліку й Київщина. Проте морози підступні і говорять про себе не одразу, тож наслідки негоди українці побачать у червні.

"Зараз усе ще відбувається цвітіння певних (овочів, ягід та фруктів). Сказати точно, більш правильно ще зарано!" – каже експерт аграрних ринків Євгеній Дворнік.

Утім, фермери вже переконують, що українців без вітамінів не лишать. Вони анонсують літо з овочевими салатами. Щоправда, вже попереджають – овочі здорожчають на третину.

 Олена Махно та Олексій Іванченков, "5 канал" 

Попередній матеріал
Венесуела стала кривавим доказом токсичності соціалістичного популізму – "Час. Підсумки тижня"
Наступний матеріал
Чубаров збирається свідчити у "суді" над Чийгозом як закордонний експерт
Loading...