gazetki.by

В уряді розповіли про переваги проекту зі скасування держрегулювання цін на продукти харчування

  Очікується, що бізнес отримає вигоду у сотні мільйонів

  В Україні розпочинається пілотний проект щодо скасування держрегулювання цін на продукти харчування. У Мінекономрозвитку кажуть, що нововведення дозволить бізнесу заощадити мільйони гривень на адмініструванні. Про це повідомляє прес-центр відомства.

  Як зазначається, на період пілотного проекту українські фермери, виробники продуктів харчування, а також торгові мережі звільняються від обов’язкової декларації цін і примусового встановлення націнки. "Це потрібно для того, щоб оцінити, як втручання держави впливає на ціноутворення", - зазначили у відомстві.

  Як стало відомо, на період пілотного проекту українські фермери, виробники продуктів харчування, а також торгові мережі звільняються від обов’язкової декларації (а де-факто дозволу) зміни цін і примусового встановлення націнки.

  У Мінекономрозвитку наголошують, що це дозволить виробникам і рітейлерам зекономити сотні мільйонів гривень на адмініструванні. "Саме таку ціну вони платять сьогодні за те, щоб виконувати застарілі пострадянські вимоги", - йдеться у повідомленні.

  Крім того, зазначається, що фіктивне регулювання тривалий час було годувальницею чиновників, а оплачували такий "контроль" бізнес і прості споживачі. "Низькі ціни на так звані соціальні продукти тримались не завдяки, а всупереч адміністративному тиску", - наголошують у відомстві.

  "Регулювання цін державою немає жодного сенсу в умовах ринкової економіки. По суті це прихований "податок на популізм", який не стримує ціни, а навпаки, провокує їхнє зростання. За даними досліджень, у середньому ціни на регульовані товари зростають на 20% швидше ніж на інші продукти", - стверджують в Мінекономрозвитку.

  Як повідомлялося, згідно з повідомленням Кабміну, з 1 жовтня скасовується держрегулювання цін на продукти харчування.

  Попередній матеріал
  Тріумфальне повернення паралімпійців: привітати спортсменів до Борисполю прийшли бійці АТО
  Наступний матеріал
  Вибори в Криму: перемога апатії та розчарування
  Loading...

  Пілотний проект Кабміну: з 1 жовтня скасовується держрегулювання цін на продукти харчування

  Експерт розповів, що потрібно для економічного зростання

  МЕРТ планує скоротити перелік соціальних продуктів

  Кабмін продовжив продуктове ембарго проти Росії до кінця 2017 року