Дорога Одеса – Рені
Дорога Одеса – Рені фото АПУ

Поліпшить екологію: в Україні почнуть будувати дороги з відходів виробництва

  Читайте по-русски
  Таке рішення уряду дозволяє позбутися залежності від імпорту з Російської Федерації будівельних матеріалів

  Уряд дозволив застосовувати відходи виробництва в дорожньому будівництві. Зокрема, металургійних шлаків і золи. 

  Як повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури, відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 4 грудня.

  "Таке рішення уряду дозволяє позбутися залежності від імпорту з Російської Федерації будівельних матеріалів, зокрема бітуму. Це також дозволить економити кошти під час дорожніх робіт, якість при цьому буде належною", – цитує пресслужба міністра інфраструктури Владислава Криклія.

  За словами міністра, уже напрацьована база нормативно-технічних документів, що враховує як вітчизняний, так і європейський досвід у цьому питанні.

  "Ці норми регламентують вимоги до технологічних процесів та складових дорожнього бетону, головною з яких є застосування виключно високоякісного портландцементу, а також безпосередньо металургійних шлаків", – підкреслив Криклій.

  Тепер при здійсненні публічних закупівель робіт з будівництва та послуг з поточного ремонту автомобільних доріг загального користування обов'язково буде передбачатися застосування нецінового критерію "Заходи із захисту навколишнього середовища" з його питомою вагою не менше, ніж 10%.

  "У договорах на будівництво, поточний ремонт автомобільних доріг загального користування у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Миколаївській, Кіровоградській областях буде передбачатися використання відходів виробництва (металургійних шлаків, золи і т. д.), що відповідає нормативним документам з питань екологічного маркування та декларації", – йдеться в повідомленні.

  У пресслужбі зазначили, що досі ціновий критерій залишався єдиним критерієм, який застосовується замовниками для виконання ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування для визначення підрядних організацій.

  "Таке рішення має поліпшити екологічну ситуацію – відходи повинні не забруднювати навколишнє середовище, а "працювати" на користь суспільства", – йдеться в повідомленні.

  Як повідомляв 5.UA, в Україні планують ввести платний проїзд дорогами для іноземців. Адже вони не завжди купують акцизи і виходить не зовсім справедливо щодо наших автомобілістів, які сплачують акциз.

  Попередній матеріал
  "Люди Богатирьової в оточенні міністра – вісники занепаду" – Супрун
  Наступний матеріал
  Сухо, сонячно та вітряно: чого чекати від погоди 6 грудня
  Loading...

  Боротьба триває десятиліття: мешканці Броварів вкотре просять заасфальтувати 900 метрів дороги

  Гончарук повідомив, коли в Україні з'являться якісні дороги між усіма великими містами

  У 2020 році у плануємо відмовитися від ямкового ремонту українських доріг – Криклій

  70% роботи вже позаду: як просувається ремонт мосту, що з’єднує Україну та Білорусь – сюжет

  Прем'єр Гончарук підписав документи з європейськими банками на 900 млн євро – для чого

  У Києві на Північному мосту сьогодні обмежать рух