Підконтрольні Фірташу підприємства ухилилися від сплати податків на 500 мільйонів

19 березня були проведені санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях підприємств реального сектору економіки та торгівців цінними паперами, які причетні до вчинення злочинів

Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури розслідує кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків низкою підприємств, які підконтрольні бізнесмену Дмитру Фірташу.

Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган на сторінці у Facebook.

"Протягом 2015-2017 років членами організованого злочинного угруповання з метою ухилення від сплати податків низкою підконтрольних українському олігарху Д.Фірташу, підприємств, а саме: ПРАТ "Сєверодонецьке об'єднання "Азот", ПАТ "Азот", ПАТ "Рівнеазот", ДП "Хімік" ПАТ "Азот" та іншими, які входять до бізнес-групи "Group DF", організовано діяльність низки фіктивних підприємств та підконтрольних страхових компаній", – пише Сарган.

Як зазначила прес-секретар, з метою виведення коштів у тіньовий сектор економіки протягом 2015-2017 років між вищезазначеними підприємствами та страховими компаніями ПРАТ "СК "Саламандра-Україна", ПРАТ "СК "Дім страхування" та ін., що входять у бізнес-групу "Group DF", укладено договори страхування, на підставі яких страховим компаніям перераховано фіктивні страхові внески. Тобто застраховано завідомо непотрібні страхові випадки, які фактично не настали і не мали настати, про що достовірно було відомо членам злочинного угруповання.

Надалі виведення цих коштів здійснювалось шляхом страхування цими ж підконтрольними страховими компаніями фіктивних кредитних договорів і договорів купівлі-продажу "сміттєвих" цінних паперів інших фіктивних підприємств та "підставних" фізичних осіб, зауважила речниця генпрокурора.

"Страховими компаніями здійснювалось страхування ризиків у разі неповернення кредитів, які видані фінансовою компанією в адресу фіктивних підприємств та підставних осіб. Такі кредити не планувалися до повернення, про що заздалегідь було відомо членам злочинного угруповання. Після прогнозованого неповернення цих кредитів страхові компанії здійснювали повне відшкодування таких фіктивних ризиків фінансовій компанії з подальшим виведенням готівки через банківські установи", – зазначила Сарган.

За даними правоохоронців, готівкові кошти, отримані в результаті злочинної діяльності, направлялися підприємствам реального сектору економіки. Орієнтована сума ухилення від сплати податків перевищує 500 млн грн.

Сарган додала, що 19 березня були проведені санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях підприємств реального сектору економіки та торгівців цінними паперами, які причетні до вчинення злочинів.

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Затоці затримали одразу п'ять посадопців – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Заяви і поведінка Савченко тягнуть на кримінальну статтю – нардеп
Наступний матеріал
У п'яти областях України оголосили штормове попередження: які регіони накриє сніг

Обшуки в "Новій пошті": співзасновник компанії прокоментував дії ГПУ

Обшуки у відділеннях "Нової пошти": вилучено фінансову документацію та готівку

Обшуки в офісах "Нової пошти": чи вплинуть дії ГПУ на роботу відділень

Пристрасті під куполом ВР: чи справді Савченко планувала "підірвати Раду та Банкову"

Комітет ВР дозволив затримання й арешт "опоблоківця" Бакуліна

5 канал - трансляція наживо