plus.google.com

Оформлення субсидії: Яке покарання за подання недостовірної інформації

За свідомо викривлені дані в декларації у людей мали забирати субсидії в подвійному розмірі, але такий механізм дуже настрашив людей

У КМДА розповіли, чи передбачена відповідальність за надану недостовірну декларацію при отриманні субсидії та чи були випадки, коли субсидію забирали. Про це під час онлайн-конференції на 5.ua заявив директор Департаменту соціальної політики КМДА Юрій Крикунов. 

"Першою редакцією постанови Кабінету міністрів про новий спрощений порядок оформлення субсидій насправді передбачалося, що якщо буде доведено або встановлено, що людина свідомо викривила дані в декларації тощо спробувати забрати субсидії в подвійному розмірі. Було відстежено, що цей механізм дуже-дуже настрашив людей і люди про всяк випадок у більшості своїй вирішили, що краще не оформлювати субсидію, аби не гратися з державою, бо ми всі знаємо приказку: "Азартні ігри з державою приводять тільки до програшу". Тому ця норма була скасована", – повідомив Крикунов.

Він також пояснив: "Нині існує такий порядок: якщо буде встановлено, що вам надміру нарахована субсидія, то буде зроблений перерахунок і сума, виключно сума надміру сплаченої субсидії, буде утримано з подальших нарахувань субсидії".

Читайте також: Директор Департаменту соціальної політики КМДА: Як отримати субсидію переселенцям

У КМДА розповіли, чи вплине підвищення мінімальної зарплати на перерахунок субсидій

Крикунов також зауважив, що на сьогодні йому не відомі випадки, коли в Києві субсидію намагалися назад повертати. Він сказав: "Є випадки, коли при проведенні автоматичного перерахунку під час обміну даними фіскальної служби або Пенсійним фондом ми бачимо, що в людини змінилися в кращий бік доходи, субсидія може бути перерахована і зменшена".

Як повідомляв 5.ua, у КМДА сказали, що вже у 2017 році субсидії можуть монетизувати. При цьому невикористані гроші будуть нараховуватися людям. 

Попередній матеріал
"Швидше очолимо, ніж поборемо": Експерт розповів про рівні корупції в Україні
Наступний матеріал
Поліція депортувала з України російського "злодія в законі" та кримінального ватажка – відео

У КМДА розповіли, чи вплине підвищення мінімальної зарплати на перерахунок субсидій

У КМДА розповіли, як зросла кількість субсидій з часу їх запровадження

Зубко розповів, яку альтернативу грошовим субсидіям знайшли люди

У КМДА пояснили, що киянам робити із "неправильними" платіжками

"Жодної помилки або некоректності": в Київенерго пояснили цифри у платіжках за опалення

Киянам з неповіреними лічильниками води додадуть у платіжки по 3-7 кубів на особу