У компанії "Київенерго" стверджують, що високі ціни за опалення в платіжках для киян пов'язані з методикою, прийнятою Кабінетом міністрів, згідно з якою тариф розраховується з прив'язкою до середньомісячної температури і кількості днів опалювального періоду. Про це заявив комерційний директор компанії Євген Бушма, повідомляє УНІАН.
"Є особливість, пов'язана з постановою Кабміну від 19 грудня минулого року. Ця постанова враховує два ключові чинники: кількість днів, коли (подається) опалення в місяці, і температуру навколишнього повітря по відношенню до температури, що закладена в тариф… Жодної помилки або некоректності немає", – заявив Бушма.
Крім того, у компанії запевняють, що в тариф було закладено прогнозований температурний показник +8,1 градусів, а при розрахунку вартості опалення використовувався температурний показник жовтня +6,5 градусів.
"Більше того, у тарифі на жовтень закладено 15 днів, з урахуванням того, що ми почали опалювальний період до 15 числа, кількість днів опалення в деяких випадках вище тарифної. Це теж по цій формулі збільшує нарахування", – додав Бушма.
Дивіться також: У КМДА пояснили, що киянам робити із "неправильними" платіжками
За його словами, близько 650 будинків з будинковими лічильниками були нараховані рахунки за нормами споживання, через те, що співробітники "Київенерго" не змогли отримати доступ до лічильників. Таким будинкам, за його словами, дані нарахування будуть скориговані.
Водночас, у будинках, де встановлені будинкові прилади обліку, нарахування проводяться виходячи з того, скільки будинок спожив теплової енергії за показаннями приладу обліку. "Фактично те, що відображено на лічильнику, те люди і отримають у платіжках", - сказав Бушма.
Він також додав, що з дев'яти тисяч будинків, які обслуговує "Київенерго", майже дві тисячі не мають приладів обліку.
Нагадаємо, 16 листопада у Мінсоцполітики заявили, що кияни отримали платіжки за опалення з помилками.