НБУ підтвердив прогноз зростання ВВП

  У НБУ зазначають, що такі темпи зростання ВВП у річному вимірі виявилися дещо нижчими порівняно з оцінкою регулятора

  Прогноз Національного банку України щодо зростання реального ВВП на 1,1% у 2016 році залишається актуальним. У Нацбанку прокоментували інформацію Держстату про зростання ВВП у І кварталі.

  "У I кварталі 2016 року реальний ВВП уперше за останні два роки відновив зростання у річному вимірі. За уточненими даними Держстату, які залишилися незмінними порівняно з попередніми оцінками, реальний ВВП зріс на 0,1% порівняно з аналогічним кварталом минулого року. Порівняно з IV кварталом 2015 року реальний ВВП знизився на 0,7% (за вирахуванням сезонного фактору)", - йдеться в повідомленні.

  Також у НБУ зазначають, що такі темпи зростання ВВП у річному вимірі виявилися дещо нижчими порівняно з оцінкою регулятора (0,8%), оприлюдненою в Інфляційному звіті (квітень 2016 року).

  У регуляторі пояснюють, що зростання ВВП у І кварталі 2016 року стримували переважно тимчасові чинники. На тлі транзитних обмежень Російської Федерації, які діяли у січні-лютому, у цей період спостерігалося погіршення ділових очікувань. Внаслідок несприятливих погодних умов, які панували в січні, пригальмувалися будівельні роботи, а також було обмежено транспортні перевезення. У першій половині кварталу все ще зберігалися спадні тенденції на світових сировинних ринках. Хоча вже в другій половині кварталу економічне середовище істотно поліпшилося, як і ділові очікування, однак попередні негативні процеси вплинули на результат усього кварталу.

  "Основними драйверами зростання ВВП у річному вимірі в розрізі категорій використання залишались інвестиції та чистий експорт. Зростання валового нагромадження основного капіталу прискорилось до 4,2% р/р. Зниження експорту сповільнилося, хоча і несуттєво (до 3.8% р/р порівняно з 5,8% р/р у IV кварталі 2015 року). Проте істотно сповільнилося падіння імпорту (до 7,2% р/р порівняно з 17,3% р/р у IV кварталі 2015 року). Цьому сприяло скасування додаткового імпортного збору з 1 січня 2016 року та реалізація відкладеного попиту, накопиченого перед відповідними митними послабленнями", - додали у прес-службі.

  Попередній матеріал
  У проміжних виборах на семи округах буде рекордно багато технічних кандидатів – ГМ "Опора"
  Наступний матеріал
  У ВР готують законопроект, що суттєво знизить вартість імпортних авто

  НБУ дозволив банкам змінювати курс валют впродовж дня

  Звіт НБУ: довіра до вітчизняних банків поступово відновлюється

  НБУ: рівень проблемних кредитів у банках перевищив 40%

  НБУ вперше дозволив самоліквідацію двом банкам