НБУ: рівень проблемних кредитів у банках перевищив 40%

  В українських банках продовжує зростати рівень проблемних кредитів

  Рівень проблемних кредитів на балансах банків за результатами діагностики перевищив 40% і продовжує зростати до рівня вище 50% у зв'язку з повільним відновленням кредитування в банківській системі. Про це заявила заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова під час конференції про банківське кредитування в Києві, повідомляє УНІАН.

  "Ми багато говоримо про цифру NPL (рівень проблемних кредитів) на балансах банків. За результатами діагностики, ця цифра перевищила 40%, а з урахуванням того, що банки не кредитують, і хороші кредитні портфелі погашаються, ця цифра повільно, але впевнено повзе до 50 плюс", – сказала Рожкова.

  Крім того, вона наголосила, що є багато законодавчих прогалин, які заважають банкам працювати з проблемними боргами, і прийняття цих законів, у тому числі щодо фінансової реструктуризації, вкрай важливе, але не вирішить проблему.

  Також Рожкова наголосила, що коли банки не кредитують, вони не можуть отримувати прибуток і "проїдають" капітал, і якщо 2016 рік не стане переломним для кредитування, то банківська система знову постане перед проблемою низької капіталізації.

  Нагадаємо, раніше правління Нацбанку вперше дало згоду на ліквідацію ПАТ "Фінанс Банк" та ПАТ "Інвестиційно-Трастовий Банк" за ініціативою власників та відкликання їх ліцензій.

  Попередній матеріал
  Клінтон набрала необхідну кількість голосів, щоб стати єдиним кандидатом від демократів
  Наступний матеріал
  "Анаконда-2016": У Польщі розпочався масштабний вишкіл за участі українців

  Міноборони отримає в подарунок від НБУ медичного обладнання на 1,2 млн грн

  НБУ ввів санкції проти осіб із "списку Савченко"

  НБУ отримає кредит у $200 млн від центробанку Швейцарії

  "Київзеленбуд" назвав місця, де в Києві можна посмажити шашлики