У ВР готують законопроект, що суттєво знизить вартість імпортних авто

  Йдеться про проект закону щодо ввезення імпортних авто в Україну

  У Верховній Раді на підході новий законопроект, який спрощує ввезення імпортних автомобілів в Україну. Про це повідомила консалтингова компанія AUTO-Consulting з посиланням на члена Комітету ВР з питань податкової і митної політики Роберта Горвата, який є автором законопроекту щодо зниження акцизів №3251, передає "Новое время". 

  За словами депутата, новий законопроект дозволить легалізацію автомобілів, які старше 2010 року випуску, але вже ввезені в Україну. Йдеться про тимчасове ввезення автомобіля в країну. Зазначається, що таких автомобілів у країні близько 500 тис.

  Горват також повідомив, що у разі прийняття законопроекту, легалізованими будуть ті автомобілі, стандарти яких нижче Євро-5. Як наслідок, власник отримає можливість за 40% від вартості іноземного автомобіля поставити його на українські номери за ставками законопроекту №3251.

  "З прийняттям нового законопроекту за рік можна буде ввести близько півмільйона машин", - пояснює Говарт. За його словами, щоб не було напливу й хаосу на митниці, в законі буде умова - машина повинна проїздити півроку-рік по Україні. "Велика частина машин, які з іноземною реєстрацією їздили у нас 2-4 роки відразу поставлять на українські номери", - говорить депутат.

  Як стало відомо, у разі прийняття закону, ввезені автомобілі знизять вартість на авто в країні. "Автомобілі стандарту Євро-4, Євро-3 взагалі подешевшають до $1,5-2 тис.", - упевнений Говарт. Відтак, це створить серйозну конкуренцію нових машин, які продаються у нас в автосалонах за завищеними цінами.

  Разом з тим, старший аналітик ІК "Арт Капітал" Олексій Андрейченко вважає, що законопроект радше має політичну вагу, оскільки виявиться популярним у населення. За його словами, закон має певну ціну у вигляді недоотриманих доходів до бюджету від акцизів і мита.

  Крім того, Андрейченко зазначив, що "цей законопроект буде кроком назад з точки зору екології, розвитку автопрому і продажів нових автомобілів".

  Нагадаємо, 14 червня в Україні  знизили ставки спеціального мита на імпортні автомобілі відповідно до рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі. 

  Як повідомляв 5.ua, 16 червня на пленарному засіданні парламенту спікер Верховної Ради Парубій підписав закон про зниження мита на імпорт уживаних авто

  Попередній матеріал
  НБУ підтвердив прогноз зростання ВВП
  Наступний матеріал
  Соціолог про "братські народи": як змінилося ставлення українців до росіян

  Рада скасувала додатковий імпортний збір

  Рада ЄС скасувала імпортні мита на українські товари та виділила 1 млрд євро допомоги

  З 14 квітня буде знижено ставки спеціального мита на імпортні автомобілі

  Парубій підписав закон про зниження мита на імпорт уживаних авто