Звіт НБУ: довіра до вітчизняних банків поступово відновлюється

  Очікується збільшення банківських депозитів загалом на 10% цьогоріч

  НБУ прогнозує ріст депозитної бази банків за цей рік на 10%, а також незначне зменшення обсягів кредитного портфеля банків. Такі оцінки з’явилися у першому звіті фінансової стабільності на сайті НБУ, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Довіра до вітчизняних банків поступово відновлюється – спостерігається приріст депозитів у гривні, починаючи з квітня 2015 року, а з грудня зростають валютні депозити. Очікується, що ця тенденція зберігатиметься протягом 2016 року, а депозитна база загалом за рік зросте за рік на 10%", – йдеться у звіті.

  Згідно з інформацією НБУ, банки будуть цьогоріч менше спиратися на зовнішнє фінансування та сфокусуються на депозитах корпоративного сектору та домогосподарств.

  Зазначається, що ліквідність банківського сектору перебуває нині на "історично високому рівні". Водночас, протягом 2016 року банківське кредитування залишатиметься обмеженим.

  "Операційна прибутковість бізнесу та платоспроможність домогосподарств протягом поточного року мають покращитися, що дозволить банкам протягом наступних кварталів розгорнути кредитування економіки", – зазначається у звіті.

  Нагадаємо, Національний банк України дозволив банкам з 15 червня змінювати курси купівлі/продажу валют впродовж операційного (робочого) дня.

  Як інформував 5.ua, рівень проблемних кредитів на балансах банків за результатами діагностики перевищив 40% і продовжує зростати до рівня вище 50% у зв'язку з повільним відновленням кредитування в банківській системі.

  Попередній матеріал
  У Львові через сутички постраждали кілька бійців Нацгвардії
  Наступний матеріал
  300 мін і снарядів: волонтер оприлюднив подробиці нічного обстрілу Авдіївки

  У НБУ розповіли, як виплачуватимуть депозити, пенсії та зарплати клієнтам банку "Хрещатик"

  Знецінення рубля призведе до відтоку депозитів з російських банків - Moody's

  НБУ дозволив банкам змінювати курс валют впродовж дня

  Світовий банк спрогнозував зростання економіки України