5.ua

У НБУ розповіли, як виплачуватимуть депозити, пенсії та зарплати клієнтам банку "Хрещатик"

  У Нацбанку пообіцяли перевірити всі транзакції, операції і угоди, які мають сумнівний характер

  Фонд гарантування вкладів призначив тимчасовим адміністратором банку "Хрещатик" Ігоря Костенка. У Фонду є 30 календарних днів, щоб знайти інвестора для банку. Якщо не встигне, то банк піде на ліквідацію. Про це розповів заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик, передає Мінфін.

  За його словами, найближчим часом розпочинаються три основні процеси. Перший технологічний - підготовка до виплат в рамках 200 тис. грн.

  "Згідно з новою редакцією закону, яка вступила в силу з 1 січня, ми зобов'язані розпочати виплати не пізніше ніж на 20-й робочий день після входження тимчасової адміністрації. Тому зараз серйозну увагу Фонду найближчими днями буде зосереджено на тому, щоб максимально швидко і якісно впорядкувати базу вкладників", - сказав він.

  Оленчик додав, що сума можливого відшкодування вкладникам - 2,8 млрд грн.

  "Хочу заспокоїти всіх вкладників банку "Хрещатик", прямо зараз на наших рахунках у НБУ акумульовано близько 5 млрд грн. При цьому активні виплати здійснюються тільки по "Укрінбанку", залишилося виплатити близько 500 млн грн", - наголосив він.

  Представник ФГВФО пояснив, як будуть виплачувати пенсії.

  "Існує думка, що депозит не має жодного стосунку до пенсійного рахунку або зарплатного, карткового рахунку. Ні. Відповідно до закону про систему гарантування вкладів, всі види вкладів такого типу будуть відшкодовуватися ФГВФО в рамках 200 тис. грн", - сказав Оленчик.

  За його словами, граничною сумою відшкодування покривається 98,7% усіх вкладів. У банку близько 308 тисяч вкладників, з них 304 тисячі отримають свої виплати в рамках 200 тис. грн.

  "Другий технологічний процес - це робота з активами. Буде запущено процес інвентаризації всіх активів, все буде враховано і взято під контроль. Можу одразу пообіцяти від імені Фонду, що якщо ми будемо виявляти ті транзакції, операції і угоди, які носять сумнівний характер, які могли призвести до виведення або розмивання активів, такі транзакції одразу будуть визнаватися нікчемними з точки зору права. Інформація буде негайно передаватися у правоохоронні органи. Третій процес - це робота з інвесторами, з попередньо кваліфікованими інвесторами, яких надасть НБУ. Подивимося, чи буде шанс застосувати будь-який інший метод виведення з ринку, крім ліквідації. Відповідь ми отримаємо найближчими тижнями", - пояснив представник Фонду.

  "2,9 млрд грн - це депозити юридичних осіб у "Хрещатику". У банку обслуговуються комунальні підприємства, КМДА там акціонер. Ми розуміємо, що це надзвичайно чутливе для столиці питання. Це той випадок, коли нам доведеться не тільки з НБУ попрацювати, але і з КМДА, і з усіма соціальними фондами", - резюмував Андрій Оленчик.

  Як повідомляв 5.ua, 5 квітня Національний банк України визнав неплатоспроможним ПАТ КБ "Хрещатик" через недостатність ліквідності капіталу.

  Попередній матеріал
  Прикордонна авіація викрила 7 незаконних копанок бурштину
  Наступний матеріал
  У Києві застрелили підприємця - відео з місця події
  Теги:
  Loading...

  Банкрутство "Хрещатика": правоохоронців просять захистити вклади киян

  Банк "Хрещатик" визнано неплатоспроможним – НБУ

  Сотні киян пікетували банк "Хрещатик": вимагали повернути зарплати та вклади

  Банк "Хрещатик" поки що продовжує обмеження на видачу готівки

  "Хрещатик для людей, а не для машин": кияни вийшли на акцію за повернення пішохідного Хрещатика

  На Хрещатику невідомі вирвали 55-кілограмові напівкулі й відновили парковку