фото krm.gov.ua

Світовий банк спрогнозував зростання економіки України

  За оцінками фахівців, експорт та імпорт перебувають на рівні більш ніж удвічі нижчому, ніж у 2012 році, і залишаються слабкими

  Українська економіка повернулася до позитивного зростання на 0,1% у першому кварталі 2016 року, констатують експерти Світового банку. Про це йдеться в останній доповіді Світового банку щодо глобальних економічних перспектив, оприлюдненій 7 червня, повідомляє Німецька хвиля.

  Так, експерти Світового банку (СБ) зазначають, що скорочення на 9,9% у 2015 році не було настільки критичним, як передбачалося раніше.

  "Інші дані цього року також вказують, що спад досягнув нижньої межі", – наголошується у доповіді.

  Після різкого зростання цін у 2014 і 2015 роках, пов'язаних з девальвацією гривні і курсовими реформами, інфляція уповільнилася на тлі стабілізації валюти.

  "Західна частина України не є безпосередньо ураженою конфліктом і відновлюється. Втім, експорт та імпорт перебувають на рівні більш ніж удвічі нижчому, ніж у 2012 році, і залишаються слабкими. Здатність банківського сектора до кредитування різко обмежена", – зазначають експерти.

  Загалом у поточному році у СБ прогнозують зростання української економіки на рівні 1% ВВП, у наступному – 2%, а в 2018 році – 3%.

  Крім того, що стосується російської економіки, то, за словами експертів, у першому кварталі поточного року скорочення ВВП Росії спостерігалося на рівні 1,2% на тлі "падіння обсягів приватних інвестицій та споживання". Саме на стільки впаде економіка РФ цього року, очікують у СБ.

  Для порівняння, у 2015 році скорочення було ще більше – на рівні 3,7% ВВП. "Економіка Росії щосили намагається пристосуватися до низьких цін на нафту, торговельних ембарго і геополітичних проблем, які продовжуються", – зазначають у СБ. Однак уже в 2017 році експерти очікують для Росії деякого зростання – на рівні 1,4% ВВП.

  Водночас Світовий банк погіршив свій прогноз для світової економіки. За нинішніми прогнозами глобальний ВВП зросте на 2,4% у 2016 році, тоді як ще в січні очікування були на рівні 2,9%. Причинами називають повільне зростання розвинених економік, низькі ціни на сировину, слабку глобальну торгівлю та скорочення потоків капіталу.

  Експерти СБ очікують зростання економіки Єврозони на 1,6% як цього, так і наступного року – темпи залишаться на рівні 2015-го. У 2018 році передбачається дещо нижче зростання – на 1,5%.

  Згідно з прогнозом, китайська економіка зросте цього року на 6,7% після 6,9% минулого, а індійська збереже темпи збільшення ВВП на рівні 7,6%.

  Попередній матеріал
  Теракт в Актобе: у Казахстані затримали ще одного підозрюваного
  Наступний матеріал
  СБУ викрила підприємців, які розікрали понад 100 млн грн на закупівлях медпрепаратів
  Теги:
  Loading...
  Яценюк: уряду треба ще один-два роки, щоб економіка почала зростати

  Яценюк: уряду треба ще один-два роки, щоб економіка почала зростати

  Економіка України дожене економіку Швейцарії за 25 років - Яресько

  Економіка України дожене економіку Швейцарії за 25 років - Яресько

  Економіка США адаптується до низьких цін на нафту - Крамаренко

  Економіка США адаптується до низьких цін на нафту - Крамаренко

  МВФ: Українська економіка залишається слабкою, але демонструє ознаки стабілізації

  МВФ: Українська економіка залишається слабкою, але демонструє ознаки стабілізації