НБУ ліквідував ще один банк через відмивання грошей

  Банк, серед іншого, випустив понад 500 платіжних карток на одну фізичну особу

  Національний банк України 30 серпня ухвалив рішення №239-рш про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "КСГ Банк" за систематичні порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, зокрема за здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу, повідомляє прес-служба НБУ.

  "Національний банк під час останньої перевірки встановив, що ПАТ "КСГ Банк" втілював схеми, пов'язані з конвертацією безготівкових коштів у готівку. У цих операціях було залучено юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та кредитних спілок. Учасники схем проводили низку транзакцій, метою яких були багатомільйонні перекази на рахунки клієнтів банку-фізичних осіб та подальше переведення коштів у готівку. За наявною в банку інформацією щодо фінансового стану, ці клієнти були неспроможні здійснювати фінансові операції в таких обсягах. Крім того, виявлено низку осіб, паспорти яких значаться як втрачені, або за серією та номером паспорта значиться інша особа", – мовиться в повідомленні.

  Крім того, фізичні особи, залучені в цій схемі, згідно з банківською документацією, делегували свої права щодо розпорядження рахунком одному клієнту-фізичній особі, на яку банком випущено понад 500 додаткових платіжних карток. Паспорт цієї особи згідно з даними правоохоронних органів значиться як викрадений.

  Як зазначається, ліквідація банку не матиме впливу на стабільність фінансового ринку, зважаючи на обмежену кількість клієнтів та незначні обсяги активів. Загальна кількість вкладників банку – фізичних осіб становить приблизно 1200 осіб, близько 95% з яких отримують свої вклади в повному обсязі.

  Нагадаємо, раніше НБУ вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ПАТ "Євробанк".

  Попередній матеріал
  Супрун: В Україну завезли понад 2 мільйони доз протитуберкульозної вакцини
  Наступний матеріал
  Україна пропонує вже завтра провести екстрену відеоконференцію Тристоронньої контактної групи – Оліфер
  Теги:

  Нацбанк спростив оплату імпорту послуг

  Нацбанк пояснив причину ослаблення гривні

  Нацбанк повідомив про стрімке зниження інфляції

  Нацбанк вперше випустив золоту монету вагою 2 унції