золота монета до 25-ї річниці незалежності України
5 канал

Нацбанк вперше випустив золоту монету вагою 2 унції

Уже з 17 серпня монету зможе купити кожен охочий, у кого є зайвих 100 тисяч гривень

До 25-ї річниці незалежності України Національний банк введе в обіг серію з шести пам’ятних монет "Відродження української державності". Понад півроку художники та банкіри узгоджували ескізи, нині ж Монетний двір активно карбує монети із золота, срібла та нейзильберу.

Троє художників почали мудрувати над ескізами пам’ятних монет до 25-річчя Незалежності ще торік у грудні. Ідею банкіри перед ними поставили непросту: прописати на шістьох монетах символи ключових періодів української історії - Київську Русь, Галицьке королівство, козацьку державу й сьогодення. Після затвердження малюнків до справи взялися скульптори Монетного двору. До двох тижнів майстри філігранно відтворювали рельєф оригіналу на гіпсовій формі. 

На цьому рукотворне творіння закінчується, й до роботи беруться машини.

Вперше Національний банк України випустив золоту монету вагою 2 унції. Уже з 17 серпня її зможе купити кожен охочий, у кого є зайвих 100 тисяч гривень.

У кого ж немає, може претендувати на дешевші – зі срібла чи зі спеціального сплаву нейзильберу. Зазвичай за цими нумізматичними новинками номіналом 250, 20 та 5 гривень полюють колекціонери.

На кожного українця цих пам’ятних монет не вистачить. Золотих карбують лише чотири сотні, зі срібла – 3,5 тисячі, та з нейзильберу – 200 тисяч. За 18 років від моменту створення єдиний в Україні Монетний двір відкарбував близько 15 мільйонів пам’ятних монет.

Леся Головата, Орест Пона, "5 канал".

Попередній матеріал
Правозахисники: на Донбасі цивільних незаконно утримують обидві сторони конфлікту
Наступний матеріал
ГПУ: Комуніст Калєтнік гектарами розкрадав Бучанський ліс через сотні підставних осіб

Нацбанк випустив монету, присвячену пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

У Києві презентували художню марку та пам'ятну монету до Дня захисника України

З 20 серпня Нацбанк вводить в обіг монети, присвячені першій письмовій згадці про Тернопіль