atn.ua

Нацбанк пояснив причину ослаблення гривні

  Нацбанк обіцяє не допустити надмірних коливань обмінного курсу

  Зростання волатильності обмінного курсу на валютному ринку України останніми днями носить ситуативний характер – на тлі загострення зовнішньополітичної ситуації, і не пов'язаний з фундаментальними факторами. Про це йдеться в коментарі прес-служби Національного банку України, переданому УНІАН, щодо зниження вартості гривні на валютному ринку по відношенню до долара США.

  "Національний банк уважно стежить за ситуацією на ринку і, в разі необхідності, має всі можливості не допустити надмірних коливань обмінного курсу", – наголошується в повідомленні.

  Регулятор підкреслює, що ситуація на внутрішніх і зовнішніх ринках залишається сприятливою завдяки стрімкому падінню темпів інфляції, високому врожаю зернових і позитивній кон'юнктури на світових ринках сталі та залізної руди. Крім того, як зазначив НБУ, зниження цін на нафту і підвищення енергоефективності економіки України призвело до скорочення імпорту. Нацбанк нагадав, що дотримується режиму гнучкого курсоутворення, при якому не протидіє руху курсу, обумовленого фундаментальними ринковими чинниками, але в той же час згладжує надмірні коливання курсу під дією ситуативних чинників, проводячи валютні інтервенції та аукціони.

  Окрім того, регулятор нагадав, що з другої половини березня до липня цього року на міжбанківському валютному ринку спостерігалося перевищення пропозиції валюти над попитом на неї, і з початку року в ході інтервенцій та валютних аукціонів Нацбанк купив майже на $1,5 млрд більше, ніж продав, збільшивши міжнародні резерви до $14 млрд.

  Як повідомляв 5.ua, у Кабміні порахували курс гривні на найближчі три роки. Нагадаємо, видання The Economist написало, що курс гривні має становити 7,74 за доллар.

  Попередній матеріал
  На Сумщині біля кордону з РФ знайшли вбитим українського прикордонника
  Наступний матеріал
  ДПСУ: Пасажиротранспортний потік до Криму знизився утричі

  Уряд затвердив бюджетну резолюцію і встановив курс гривні на 2017 рік

  S&P очікує, що гривня опуститься до 30 грн/$1 в 2019 році

  НБУ трохи зміцнив гривню

  Від сьогодні в обігу з'явиться оновлена 500-гривнева банкнота

  У березні гривня зміцнилася до долара на 3% - НБУ

  Журналіст "5 каналу" побував на фабриці, де "народжується" гривня