НБУ 5.ua

Від сьогодні в обігу з'явиться оновлена 500-гривнева банкнота

Розміри та колірна гамма нової купюри залишилися незмінними, на відміну від дизайну та захисних елементів

Сьогодні, 11 квітня, Нацбанк вводить в обіг оновлену банкноту номіналом 500 гривень зразка 2015 року з удосконаленою системою захисту. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Розміри оновленої банкноти номіналом 500 гривень не змінилися. Колірна гамма залишилася майже незмінною. Всі зміни стосувалися дизайну й захисних елементів. Наприклад, портрет Григорія Сковороди зміщено у центр лицьового боку банкноти", - йдеться в повідомленні.

Також відзначається, що на банкнотах введені нові захисні елементи для візуального контролю з оптико-змінними ефектами, які перевіряються у разі зміни кута нахилу банкноти. Серед них - "віконна" (частково введена у товщу паперу) захисна стрічка з чітким кінематичним ефектом (спостерігається зміна напрямку руху фонового зображення) й елемент SPARK – зображення, на окремих ділянках якого спостерігаються поступові переходи від одного кольору до іншого.

Як зазначає НБУ, введення в обіг нових 500-гривневих банкнот відбувається в межах планового обсягу виготовлення на 2016 рік. Нові банкноти замінять зношені та пошкоджені 500-гривневі банкноти зразка 2006 року, які також перебувають сьогодні в обігу.

Як повідомляв 5.ua, Нацбанк презентував нову банкноту номіналом 500 гривень наприкінці минулого року.

Попередній матеріал
У Києві на паркінгу згоріло чотири автомобілі
Наступний матеріал
У Харкові демонтують постамент найбільшого в Україні пам'ятника Леніну
Теги:
Loading...

Всі подробиці створення нової 100-гривневої банкноти

Нову стогривневу банкноту презентували в Нацбанку України

Нові 100-гривневі банкноти з'являться в обігу у понеділок

В обіг входять гривневі банкноти з підписом нового голови Нацбанку