5.ua

Нацбанк повідомив про стрімке зниження інфляції

  Нацбанк покращив прогноз на 2017 рік

  Національний банк України прийняв рішення з 29 липня знизити облікову ставку з поточного рівня 16,5% до 15,5% річних, йдеться в повідомленні регулятора. Попереднє зниження ставки НБУ здійснив трохи більше місяця тому, з 24 червня. Про це йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

  Нацбанк пояснює, що подальше пом'якшення монетарної політики обумовлено зниженням ризиків для цінової стабільності і узгоджується з необхідністю досягнення його цілей по інфляції: на 2016 рік – на рівні 12% "плюс-мінус 3 процентних пункти (п. п.), на 2017 рік – 8% плюс-мінус 2 п. п."

  У Нацбанку також зазначили, що у другій половині 2016 року показник інфляції в річному вимірі наблизиться до цільового рівня, в основному, в результаті відображення статистики підвищення тарифів на комунальні послуги.

  Водночас регулятор очікує більш прискореного уповільнення інфляції з інших компонентів споживчого кошика – базової інфляції і сирих продуктів. "Це пов'язано з факторами пропозиції, зниження імпортованої інфляції в умовах меншої волатильності обмінного курсу та поліпшення інфляційних очікувань", – пояснює НБУ.

  Водночас Нацбанк відзначає, що рівень споживчої інфляції до кінця 2016 року може виявитися нижче очікуваних 12% у випадку істотного ефекту з боку слабкого споживчого попиту і надлишку пропозиції у зв'язку з високим урожаєм зернових та інших культур, а також поліпшенням зовнішніх умов.

  У середньостроковій перспективі ключовими факторами для зниження інфляції залишається відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом, відсутність цінових шоків на зовнішніх ринках, відсутність ескалації бойових дій на сході країни.

  Окрім того, Нацбанк погіршив прогноз щодо резервів на 2016 рік та покращив на 2017-й.

  Як повідомляв 5.ua, 24 червня голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що в результаті очищення банківської системи вкладники втратили 111 млрд грн.

  Попередній матеріал
  Екс-прокурор, якого підозрюють у злочинах під час Революції гідності, вже встиг втекти з країни
  Наступний матеріал
  Луценко: У вересні має запрацювати Генінспекція ГПУ, яка очищатиме від корупціонерів і зрадників

  Нацбанк вперше випустив золоту монету вагою 2 унції

  Матіос: Два екс-чиновники Нацбанку затримані за участь у злочинній організації Януковича

  Парламент призначив чотирьох членів наглядової ради Нацбанку

  Заступник глави Нацбанку пішов з посади

  Нацбанк знижує облікову ставку ще на 1,5%

  5 канал - трансляція наживо