5.ua

Нацбанк спростив оплату імпорту послуг

  Такий крок сприятиме лібералізації ринку послуг

  Національний банк скасував вимогу про надання акту цінової експертизи Державного інформаційно-аналітичного центру для здійснення резидентами оплати імпорту послуг. Про це інформує прес-служба Нацбанку.

  Як зазначається, відповідні зміни затверджені постановою правління НБУ №372 від 18 серпня "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів Національного банку України".

  "До цього часу діяла вимога, згідно з якою резиденту для розрахунків за послуги (а також роботи, права інтелектуальної власності), придбані у нерезидента, якщо загальна вартість цих послуг перевищує 50 тис. євро, необхідно було отримати акт цінової експертизи Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу зовнішніх товарних ринків (Держзовнішінформ)", - додали в НБУ.

  Акт повинен засвідчити відповідність контрактних цін на послуги кон'юнктурі ринку.

  "НБУ вважає, що вимога про необхідність отримання акта цінової експертизи Держзовнішінформу втратила свою ефективність як дієвий інструмент боротьби з відтоком капіталу. Скасування такої норми жодним чином не призведе до ослаблення контролю за проведенням зовнішньоекономічних операцій з імпорту послуг в умовах проведення НБУ послідовної політики щодо посилення фінансового моніторингу з використанням індикаторів підозрілих фінансових операцій", – зазначив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко.

  Нагадаємо, Національний банк України за сім місяців 2016 року направив до правоохоронних органів 24 листи з інформацією про здійснення або намір клієнтів 41 банку провести підозрілі фінансові операції.

  Попередній матеріал
  Яблуневий Спас в Україні: Президент та прем'єр-міністр передали свої вітання зі святом
  Наступний матеріал
  Прибуток "Нафтогазу" у 2016 році має скласти 16-18 млрд грн – Коболєв
  Теги:
  Loading...

  Нацбанк планує удвічі скоротити персонал

  Нацбанк пояснив причину ослаблення гривні

  Нацбанк повідомив про стрімке зниження інфляції

  Нацбанк вперше випустив золоту монету вагою 2 унції

  Парламент призначив чотирьох членів наглядової ради Нацбанку

  Нацбанк знижує облікову ставку ще на 1,5%