Vizutka.com.ua

Нацбанк заявив про незаконну зміну власника "дочки" "Сбербанку" РФ в Україні

  Читайте по-русски
  У порушення вимог законодавства новий кінцевий власник не повідомив НБУ за 3 місяці до набуття істотної участі в "Сбербанку" про намір такого придбання

  Зміна власника істотної участі дочірнього банку "Сбербанку Росії" в Україні – АТ "Сбербанк" відбулася без погодження з українським регулятором всупереч вимогам закону, повідомляється на сайті Національного банку України.

  За даними НБУ, 23 квітня 2020 року Нацбанку стало відомо про продаж Центральним банком РФ 50% +1 акція "Сбербанку Росії" Міністерству фінансів РФ. Відповідно, в акціонерному товаристві "Сбербанк" змінився кінцевий власник.

  У порушення вимог законодавства новий кінцевий власник не повідомив НБУ за 3 місяці до набуття істотної участі в "Сбербанку" про намір такого придбання; не погодив із Нацбанком придбання істотної участі в банку і не подав у Нацбанк копію договору, на підставі якої відбувся перехід права власності на акції.

  Повідомляється, що Нацбанк відправив запит Міністерству фінансів РФ і "Сбербанку Росії" із вимогою надати пояснення та відповідні документи, а також повідомив про правові наслідки порушення українського закону.

  "Національний банк дасть правову оцінку і розгляне питання щодо застосування заходів впливу у визначеному законом порядку і терміни", – йдеться в повідомленні регулятора.

  Нагадаємо, з березня 2017 року щодо українських дочірніх структур російських держбанків діють санкції, що забороняють вивід капіталу на користь материнських структур.

  Попередній матеріал
  Польща продовжила контроль на кордонах із країнами ЄС
  Наступний матеріал
  У Чернівецькій області на коронавірус захворіла одномісячна дитина
  Loading...

  Ідентифікація клієнтів: що змінить новий закон про фінансовий моніторинг та що непокоїть українців

  З 28 квітня починають діяти нові правила поповнення карт

  Нацбанк знизив облікову ставку до 8%

  Рішення НБУ щодо монетарної політики – брифінг Якова Смолія

  Ціни на харчі в Україні стабілізувалися, а на деякі позиції навіть знизилися – НБУ

  У Нацбанку достатньо коштів, щоб пройти карантин – Рожкова