Нацбанк України
Нацбанк України НБУ

Нацбанк оскаржив судові рішення про скасування стягнення штрафу із "Сбербанку"

  Читайте по-русски
  Раніше регулятором було виявлено факти проведення російським банком великомасштабних фінансових операцій на загальну суму понад 3 млрд грн

  Національний банк оскаржив судові рішення щодо скасування рішення регулятора про застосування штрафів до АТ "Сбербанк". Про це повідомляє прес-служба регулятора.

  "Національний банк оскаржив у касаційному порядку рішення судів попередніх інстанцій щодо скасування рішення НБУ про застосування до АТ "Сбербанк" заходів впливу у вигляді накладення штрафу та письмового застереження", – йдеться в повідомленні.

  Відповідне рішення суд першої інстанції ухвалив у вересні 2019 року, а в грудні суд апеляційної інстанції залишив без задоволення скаргу Національного банку.

  Нагадаємо, у грудні 2018 року банківський регулятор прийняв рішення про застосування до зазначеного банку заходів впливу у вигляді накладення штрафу в розмірі 94 737 499,80 гривень, а також у вигляді письмового застереження.

  Підставами для таких рішень є встановлення НБУ факту повторного здійснення АТ "Сбербанк" ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу, а також незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу; неналежне виявлення та вивчення публічних діячів; недотримання порядку надання інформації спеціально уповноваженому органу; порушення порядку зупинення фінансових операцій.

  Так, регулятором виявлено факти проведення банком великомасштабних фінансових операцій (на загальну суму понад 3 млрд грн), характер та наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов'язані, зокрема, з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, конвертацією (переведенням) безготівкових коштів у готівку та використанням документів, що мають ознаки підроблених, недійсних.

  Як повідомляв 5.ua, НБУ показав, якою буде оновлена банкнота в 200 гривень.

  Попередній матеріал
  Вбивство журналіста Сергієнка в 2014-му: обвинувальний акт дійшов до суду
  Наступний матеріал
  У Болгарії суд заарештував на 40 діб фігуранта справи щодо вбивства Гандзюк
  Loading...

  НБУ показав, якою буде на вигляд оновлена банкнота в 200 гривень

  Справа "Привату": чи зможе Коломойський втретє пошити в дурні платників податків – "Спостерігач"

  Дубілет розповів, що буде з українськими банками

  Борги Коломойського стягнуть з державного "ПриватБанку" – ЗМІ

  Зміцнення гривні й можливі спекуляції: в чому секрет успіху нацвалюти – сюжет

  Щорічна зустріч Національного банку з клієнтами і партнерами – відео