Національний банк на найближчі півтора місяця зберіг облікову ставку на рівні 6%. Це рішення ухвалило правління НБУ в четвер, 22 липня.
Зазначається, що цей крок стримає зростання цін в умовах відновлення економіки в 2021-2022 роках, залишивши простір для подальшого зниження вартості кредитів до однознакового рівня.
Рішення щодо збереження ставки пояснюють поступовим прискоренням інфляції та іншими ризиками – падінням економіки, пандемією коронавірусу, судовими рішеннями, що можуть вплинути на макрофінансову стабільність, а також можливою ескалацією військового конфлікту та збільшенням волатильності (змінюваності – ред.) світових цін на продукти.
Регулятор очікує, що у ІІ півріччі інфляція прискориться і становитиме 4,7% до кінця року. Це відповідає цільовому діапазону, встановленому НБУ, який становить 5% +/- 1 відсотковий пункт.
Повідомляється, що падіння економіки, яке НБУ раніше прогнозував на рівні 5%, виявилося сильнішим. У Нацбанку очікують, що економіка України через коронакризу зменшиться на 6% у 2020 році.
Крім усього, регулятор наголошує, що найглибше падіння вже позаду – відбулося у ІІ кварталі. Зазначається, що у ІІ півріччі 2020 р. економіка почала відновлюватися.
Як повідомляв 5.ua 13 липня, в.о. голови Нацбанку України Катерина Рожкова розклала Зеленському "по поличках", чим загрожує примусове регулювання банківських ставок.