"Нафтогаз"-"Газпром"
"Нафтогаз"-"Газпром" фото Телеграф

"Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу ще один позов проти "Газпрому"

  Читайте по-русски
  Кількість основного тексту заяви перевищує 500 сторінок

  Черговий позов проти російського "Газпрому" подав до Стокгольмського арбітражу український "Нафтогаз України". Йдеться про "заяву про захист та зустрічні позовні вимоги". Такий самий документ у липні цього року подав до арбітражу і "Газпром". Як передає "5 канал", про це на сторінці у Facebook повідомив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

  За його словами, кількість основного тексту заяви перевищує 500 сторінок. До документу також додали три звіти міжнародних експертів і покази свідків. Вітренко також нагадав, що "Газпром" досі винен Україні ще $3 млрд, які "Нафтогаз" розраховує стягнути вже наступного року. А 2021-му в "Нафтогазі" очікують на ухвалення рішення за новим арбітражем.

  Зазначимо, у квітні 2018 року "Газпром" звернувся до Стокгольмського арбітражу з вимогою про початок нового арбітражу. Росіяни просили переглянути попереднє рішення комерційного суду за транзитним контрактом та вимагали внести зміни до угоди. "Газпром" вважає, що контракт поклав на них надмірні зобов'язання, а саме – подавати для транзиту не менше 110 млрд куб. блакитного палива на рік.

  У липні 2018-го до арбітражу звернувся і "Нафтогаз". Компанія вимагала перегляд транзитної угоди, яка діє від березня 2018 року, а також компенсації за невиконання "Газпромом" зобов'язань щодо подачі палива. У вересня минулого року арбітраж об'єднав два позови в одне провадження, а в лютому вже цього року – затвердив процесуальний графік. Згідно із ним "Газпром" у липні подав "Заяву про позивні вимоги", тепер таку можливість отримала й Україна.

  Нагадаємо, нещодавно суд Нідерландів дозволив арештувати акції "дочки" "Газпрому".

  Попередній матеріал
  У СБУ провели круглий стіл щодо розслідування справи Гандзюк
  Наступний матеріал
  "Пацан сказав, пацан зробив": відомий журналіст Аркадій Бабченко виїхав з України
  Loading...