Сергій Фурса
Сергій Фурса 5 канал

"Росія, найімовірніше, розпочне газову війну взимку": Сергій Фурса про контракт "Нафтогазу" з "Газпромом"

Читайте по-русски
Крижаного апокаліпсису взимку не буде

Росіяни будуть тиснути на Україну, аби поновити контракт на транзит на їхніх умовах до кінця року. Про таке у студії "5 каналу" розповів економіст Сергій Фурса.

"Росія, найімовірніше, взимку розпочне нову війну, бо вони ще не запустять "Північний потік – 2", тому їм потрібна буде українська труба. Тому для них буде потрібно змусити Україну підписати короткостроковий контракт. Поки в України є важелі впливу, ми маємо казати: ні, тільки довгостроковий контракт з гарантіями транзиту на 10 років. Ця точка зведеться 1 січня, коли Росія може піти на призупинення поставок газу і транзиту", – вважає він.

За словами Фурси, цієї зими це не призведе до нестачі газу для населення.

"На щастя, "Нафтогаз" уже готовий, зараз накопичує газ у сховищах. Мають зібрати до 20 млрд кубометрів, тобто ми будемо готові. Звісно, це викличе потребу у значних технічних зусиллях персоналу "Нафтогазу", але загалом ми готові до цієї ситуації. Тому я б не казав, що буде якийсь апокаліпсис взимку", – зазначив економіст.

 Повне відео розмови можете переглянути тут:

Раніше, виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, сказав, що транзиту російського газу через територію України з початку 2020 року, найімовірніше, не буде.

Попередній матеріал
Останніми роками в лавах російських окупантів істотний кадровий дефіцит – Чмут
Наступний матеріал
Рабиня в Німеччині та "зрадниця" в СРСР: історія Ізабелли Єльнікової, яка пережила два тоталітарних режими
Loading...