нафтогаз 5.ua

"Нафтогаз" у суді оскаржує ціну на газ, встановлену Кабміном

  Читайте по-русски
  НАК просить визнати протиправною постанову уряду "Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 3 квітня 2019 р. №293"
  Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" оскаржує постанову Кабінету міністрів, якою було змінено розрахунки ціни газу для населення. Про відповідний позов, що надійшов до Окружного адміністративного суду міста Києва, пише "Укрінформ" з посиланням на пресслужба суду. 

  "АТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" оскаржує постанову Кабінету міністрів, якою було змінено розрахунки ціни газу для населення. Відповідний позов надійшов до Окружного адміністративного суду міста Києва", – ідеться в повідомленні.

  Як зазначається, позивач просить суд визнати протиправною та нечинною постанову уряду від 5 червня 2019 року №485 "Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 3 квітня 2019 р. №293".

  Наразі судом вирішується питання про відкриття провадження за цим адміністративним позовом.

  Нова ціна розрахована відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 3 квітня 2019 року №293 "Деякі питання діяльності акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (в редакції постанови Кабінету міністрів України від 5 червня 2019 року №485, яка застосовується з 01.06.2019).

  Постанова Уряду №485 передбачає, що Нафтогаз для визначення ціни газу за ПСО аналізує 4 показники: ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані Міністерства економічного розвитку і торгівлі щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, та ціну за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року – компанія обирає з них найнижчу. Найменшою виявилася ціна на Українській енергетичній біржі – за нею і була визначена вартість газу на серпень.

  Раніше, голова правління Нафтогаз України Андрій Коболєв розповів, що НАК має контракти з 31 іноземною компанією на зберігання газу в українських підземних сховищах.

  Попередній матеріал
  "Європейська солідарність" запропонувала співпрацю "Голосу" і "Батьківщині"
  Наступний матеріал
  Зеленський призначив нового начальника Департаменту контррозвідки СБУ