Колючий дріт
Колючий дріт 5 канал

Мін'юст оголосив старт продажу пенітенціарних установ

Читайте по-русски
Загалом у Мін'юсті планують виставити на електронний аукціон сотню об'єктів

До серпня минулого року тут стояли ліжка і тумбочки. У таких бараках могло жити до 14-ти людей. Зараз у кімнаті – пліснява на стелі, поламані меблі і залишки одягу ув'язнених.

Торік Ірпінський виправний центр перестав працювати. Засуджених перевели до інших установ. Частину працівників скоротили. Тепер час тут ніби зупинився. 

Крім нього, на 8-ми гектарах звели їдальні, майстерні, де засуджені працювали, медпункт, адмінкорпус. Більшість споруд збудували ще в 1944-тому році німецькі військовополонені. Тут могли перебувати до 300 ув'язнених. Та торік їх було менше половини.

Нині ж Ірпінський центр стане першим, який пустять з молотка.

Загалом у Мін'юсті планують виставити на електронний аукціон сотню об'єктів. Наразі тих, які вже не діють, нарахували 27, ще 8 невдовзі перестануть працювати. Тамтешніх в'язнів переведуть в інші установи.

Місця вистачить усім – запевняє профільний міністр. Мовляв, тюрми заповнені тільки на 70%. А от розпродаж має принести мільярди гривень.

За виручені кошти планують, зокрема, перенести слідчі ізолятори з центрів міст на околиці чи у промзони.

"Що тут буде далі? Чи це буде житлова забудова, чи то це буде торгово-розважальний центр, чи то це буде промисловий об'єкт, завод, фабрика, тощо, це залежатиме від нового власника. Готель – це перше що спадає на думку, як можна було б використати Лук'янівське СІЗО чи одеський слідчий ізолятор", – каже міністр юстиції України Денис Малюська. 

Продаж об'єктів, які не працюють – гарна ідея, вважає Маргарита Тулуп, яка займається моніторингом дотримання прав людини у місцях виконання покарань. Система справді вкрай потребує змін. Регулярно фіксують нелюдські умови в місцях несвободи.

Але в успішному завершенні розпродажу Маргарита Тулуп має сумніви. Адже попри тривалі обіцянки продати тюрми, черг охочих їх придбати не було. Тим часом працівники установ, які хочуть виставити на аукціон, думають, як жити далі.

"Я надіюся, що наше керівництво нас не залишить сам на сам з нашими питаннями та запропонує якусь та посаду", – каже інженер Ірпінського виправного центру Андрій Рог. 

Ірина Саєвич, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Розслідувачі обіцяють нові викриття: подробиці справи Шкарлета щодо плагіату
Наступний матеріал
Навколосвітня подорож зі шляхетною метою: як триває мандрівка 16-річного Андрія з Мукачева
Loading...

Мін'юст анонсував "великий розпродаж в'язниць"

Дорогий тролінг чи реальний сервіс: навіщо Мін'юст продає подарункові сертифікати в СІЗО

Міністр юстиції анонсував продаж деяких в'язниць уже цього літа

Експрем'єра Франції засудили до 2 років в'язниці – подробиці

Тюрми в умовах пандемії: Мін'юст планує впровадити дострокову амністію – кого можуть звільнити

За підрив авто українського розвідника двох росіян відправили у в'язницю