Мапа
Мапа 5 канал

Навколосвітня подорож зі шляхетною метою: як триває мандрівка 16-річного Андрія з Мукачева

Читайте по-русски
Хлопець від народження страждає від гемофілії, однак каже хвороба – не привід сидіти вдома

У навколосвітню подорож зі шляхетною мрією. 16-річний Андрій з Мукачева разом із батьком вирішили проїхати 95 тисяч кілометрів. Хлопець хоче зібрати кошти для будівництва реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю на рідному Закарпатті. Наразі зупинилися у Черкасах. З ними зустрічалася кореспондентка "5 каналу" Яна Лимаренко.

Жартома про свої враження від першої частини подорожі розповідає 16-річний Андрій. Юнак з батьком вирушили у мандрівку два місяці тому. Стартували у рідному Мукачеві. Поки їздили лише Україною. За цей час здолали 6 тисяч кілометрів. Об'їхали усі регіони.

"Ми привертаємо увагу, знаходимо інвесторів, спонсорів, але найголовніше – нам допомагають прості люди. Це ще раз доводить, що наші люди зможуть змінюватися і становитися кращими", – каже Андрій Закутній, мандрівник.

Мандрують автівкою. Тут повно необхідних для подорожі речей.

"Є навіть столик розкладний, намет, це такий набір для виживання в екстремальних ситуаціях, є ось такий спальний мішок", – каже хлопець.

Також возять із собою три аптечки. Тут найнеобхідніші ліки для першої допомоги та ті, без яких Андрію ніяк. Хлопець від народження страждає від гемофілії. Каже: хвороба – не привід сидіти вдома.

"Ну, це така малесенька у нас, дрібненька, дріб’язочок такий, без неї у мандрівку не можна", – говорить юнак.

З таким спорядженням планують відвідати 65 країн на всіх материках. Головна мета – зібрати кошти для створення Центру реабілітації для дітей з інвалідністю на Закарпатті.

"Реабілітація, на жаль, у нас настільки у низькому стані, що моїм батькам і поколінням до нас це склалося у велику проблему, багато людей з гемофілією не можуть навіть пересуватися через проблеми із суглобами", – каже Андрій Закутній, мандрівник.

У Черкасах зупинилися не випадково. Планують відвідати центр крові. Там зустрілися з родиною, у якій 12-річний син теж хворіє на гемофілію. І також любить подорожувати. Однак черкащани зізнаються: поки не готові їхати далеко від дому, бо безкоштовні ліки їм видають дозовано, і надовго їх не вистачить. А купувати власним коштом задорого.

"Вони надходять у недостатній мірі, вони надходять тільки для захворювання, для профілактики, дуже мізерна кількість видається, а ліки дуже дороговартісні", – розповідає Сергій Бовт, черкащанин.

Тут, у Черкаському центрі крові готують сировину для таких ліків. Тішаться: кількість донорів зростає.

"Ліки для хворих на гемофілію виробляються виключно з компонентів крові, плазми і їх не можливо нічим замінити, тому саме збільшення кількості донорів плазми, збільшення об’ємів плазми дозволить виготовити цих ліків більше, щоб задовольнити потреби всіх хворих на гемофілію", – каже Ярослав Березань, заступник директора Черкаського центру крові.

Після Черкас мандрівники повертаються додому на Закарпаття. Там змінять легковик на бус. Згодом ним вже поїдуть за межі України. За півтора року планують подолати 95 тисяч кілометрів.

Яна Лимраенко, Вячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Мін'юст оголосив старт продажу пенітенціарних установ
Наступний матеріал
Кадр Януковича в команді Зеленського: чим відомий новий заступник керівника ОПУ Татаров
Loading...

Подорож під час пандемії COVID-19 та створення "Люблінського трикутника": брифінг Дмитра Кулеби – трансляція

На Закарпатті стартував "Мотопробіг єдності"

Куди поїхати з Києва на вихідні: 5 мальовничих місць

В ЄС погодили попередній список країн, жителям яких дозволять в'їзд з 1 липня

Сезон відпусток почався: куди українці зможуть податися на відпочинок

5 канал - трансляція наживо