Данилюк
Данилюк uapress.com

Мінфін розповів, коли завершиться програма співпраці з МВФ та як виплатити $14 млрд держборгу

Відповідно до резолюції Кабміну, держбюджет плануватимуть не на рік, а на три

Вже до кінця 2019 року український уряд розраховує успішно завершити програму співпраці з Міжнародним валютним фондом. Як заявив міністр фінансів Олександр Данилюк, це стане можливим завдяки бюджетній резолюції, що її Кабінет міністрів затвердив напередодні, передає "5 канал".

Глава відомства пояснив і основні пункти постанови. Насамперед, бюджет плануватимуть не на рік, а на три роки вперед. Вже до 2020 року очікується зменшення державного боргу до 55% від ВВП. Крім того, у документі закладене послідовне зростання економічних показників.

"Ми будували нашу бюджетну резолюцію на макропрогнозі уряду. Вибрали базовий сценарій, який передбачає сукупне зростання ВВП на наступні три роки у більш ніж 11%, а також зменшення інфляції до 5% у 2020 році. Ми приділяємо надзвичайно велику увагу борговій політиці, плануємо до 2020 року знизити рівень державного боргу до 55%", – зазначив він.

Крім того, Данилюк поінформував, що у 2017-2019 роках планується забезпечити виплати за боргами України в розмірі $14 млрд, $11 млрд з яких потрібно буде виплатити з державного бюджету – за рахунок виходу на міжнародні ринки запозичень на сприятливих умовах.

"Ключ до виплати – це вихід на ринок на сприятливих умовах. Ми плануємо вийти на ринок вже цієї осені. Очевидно, що отримати сприятливі умови можна тільки в тому разі, якщо ти показуєш прогрес в імплементації реформ, прогрес у програмі співробітництва з МВФ... Прогрес у співпраці з МВФ стане доброю точкою входження на ринок запозичень. Звичайно, виплати за боргами – це проблема, але процес керований", – розповів міністр.

Дивіться також фотогалерею:

Другий день саміту G7: як це було – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Вогонь, лід та багнюка: гендиректор Legion Run про подробиці забігу в Києві – відео
Наступний матеріал
Штаб АТО: Під час ворожого обстрілу Сухої Балки дивом врятувалися троє дорослих і дитина
Loading...

Уряд вперше затвердив бюджетну резолюцію – план на три роки

Бюджет Російської Федерації "схудне" на $1 млрд через Венесуелу

Бюджет Євробачення: оргкомітет озвучив видатки та доходи від конкурсу – інфографіка

Трамп переконав лідерів країн-членів НАТО збільшити внески до бюджету Альянсу

Проект бюджету США на 2018 рік передбачає можливість надання летальної зброї для України – ЗМІ

Чому у Києва мінімальні шанси отримати транш від МВФ – "Час. Підсумки дня"