фінансування терооризму firtka.if.ua

Конфісковані у "команди" Януковича $1,1 млрд повністю зараховані до Держбюджету України – Порошенко

Відомо також, що претензій щодо коштів, конфіскованих рішенням суду в "команди" Януковича, від оточення екс-президента не надходило

1 мільярд 100 мільйонів доларів, що їх конфіскували у команди президента-втікача Віктора Януковича, вже зарахували до Державного бюджету. Петро Порошенко у зв'язку з цим провів нараду з міністром фінансів Олександром Данилюком та головою Нацбанку Валерією Гонтаревою. Про таке повідомляє "5 канал".

Гроші перевели на державні рахунки на виконання рішення суду. Натепер жодної скарги на це рішення ще не було. І так званих власників, які висунули б претензії на ці кошти, також немає, наголосив глава держави.

Крім того, Президент повідомив, що майже $200 млн у цінних паперах передадуть Міністерству фінансів, і на цю суму зменшиться внутрішній борг держави. Тож золотовалютні фонди становитимуть близько $18,5 млрд, 2015 року вони були майже спустошені й не сягали навіть 5 мільярдів. Також Петро Порошенко наголосив: судові процесі триватимуть. Гроші, які вкрали з державної скарбниці, повернуть назад.

"Це не просто збільшує можливості Державного бюджету і Української держави щодо відновлення справедливості і інвестування цих коштів в українську армію, укріплення обороноздатності нашої держави та відновлення соціальної справедливості, спрямувавши ці кошти на захист найменш захищених верств населення", – наголосив Президент.

Своєю чергою голова Нацбанку Валерія Гонтарева зауважила: "Це дуже важливо для нашої країни для забезпечення макрофінансової стабільності. Більш того, як голова Національного банку я дуже радію, що збільшаться наші чисті резерви".

А міністр фінансів Олександр Данилюк пояснив: "Додаються ще $199 млн у цінних паперах, і на цю суму буде зменшено державний борг. Це сприятиме стабілізації фінансової системи країни і це надзвичайно позитивний сигнал".

Як повідомляв 5.UA, 28 квітня 2017 року набуло законної сили рішення суду про перерахування до державного бюджету $1,5 млрд, заарештованих на рахунках Януковича і його оточення.

Попередній матеріал
Лисенко: Найбільших втрат українська армія зазнала минулої доби в Авдіївці
Наступний матеріал
У Києві попрощалися з видатним українським поетом Борисом Олійником
Loading...

Порошенко схвалив запровадження середньострокового бюджетного планування

Питання вартістю $3 млрд: Україна оскаржуватиме рішення Високого суду щодо "боргу Януковича"

"Ми не можемо чекати місяцями" – Порошенко закликав ВР прийняти зміни до закону задля засудження Януковича