president.gov.ua

"Ми не можемо чекати місяцями" – Порошенко закликав ВР прийняти зміни до закону задля засудження Януковича

  Судовий розгляд кримінального провадження проти Януковича за обвинуваченням у державній зраді може початися в березні

  Президент України Петро Порошенко закликав народних депутатів цього тижня проголосувати зміни до закону про заочне правосуддя для можливості передачі до суду обвинувачення проти колишнього президента Віктора Януковича. Про це він заявив під час зустрічі з родинами Героїв Небесної сотні, повідомляє прес-служба Президента.

  "Єдина і спільна наша позиція – звернення до депутатів. Ми не можемо чекати місяцями, бо 15 квітня закінчується дія закону, і вони знову вислизнуть від відповідальності. Це наше тверде і наполегливе прохання: цього тижня проголосувати закон, який дозволяє передати справу Януковича до суду", – зауважив він.

  Порошенко наголосив на важливості цього суду над Януковичем. "Щоб саме рішенням суду він був позбавлений звання президента, бо суд встановлює провину, а парламент лише дає політичну оцінку", – додав глава держави.

  У свою чергу, присутній на заході генеральний прокурор Юрій Луценко наголосив на важливості підтримки вже цього тижня законопроекту, яким уточнюється закон про порядок заочного правосуддя. Він запевнив, що після того, як цей законопроект буде прийнято, обвинувачення Януковича у державній зраді протягом десяти днів буде передано до суду.

  За словами Луценка, наявні норми закону, які були ухвалені минулого року, діятимуть до 16 квітня, і в разі невнесення змін до закону захисники колишніх українських високопосадовців матимуть можливість заявляти в українських судах і особливо у європейських судах про застосування в Україні вибіркового правосуддя. Також він додав, що в разі якщо парламент ухвалить закон про вдосконалення процедури заочного засудження, судовий розгляд кримінального провадження проти Януковича за обвинуваченням у державній зраді може початися в березні.

  Нагадаємо, 15 лютого 2017 року Луценко закликав народних депутатів ухвалити зміни до закону про заочне засудження (проект закону №5610). 

  Як повідомляв 5.UA, сьогодні головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що соратники Януковича дали викривальні свідчення проти екс-президента

  Попередній матеріал
  Зернятко до зернятка: школярі Дніпропетровщини назбирали 8 тис. гривень на лікування бійця
  Наступний матеріал
  Віце-президент США обговорив з генсеком НАТО інструменти впливу на РФ
  Loading...
  Суд дав захисту Януковича 17 днів на ознайомлення зі справою про держзраду

  Суд дав захисту Януковича 17 днів на ознайомлення зі справою про держзраду

  У Росії екс-депутата Держдуми, що дав свідчення проти Януковича, оголосили в розшук

  У Росії екс-депутата Держдуми, що дав свідчення проти Януковича, оголосили в розшук

  Президенти України та Швейцарії узгодили прискорення повернення активів режиму Януковича

  Президенти України та Швейцарії узгодили прискорення повернення активів режиму Януковича