Режим надзвичайної ситуації оголосили на Київщині. Це вже третій регіон після Житомирщини і Буковини, де його запровадили. Таке рішення в облдержадміністрації ухвалили, бо напередодні в області зафіксували перший офіційно підтверджений випадок зараження коронавірусом. Цей режим, зокрема, передбачає посилену роботу медиків. Чиновники повідомили, в області є 13 лікарень зі спеціальними ізольованими боксами.
"Усі лікарі переведені на графік роботи у посиленому режимі. Для захисту медиків, серед них розподілили засоби індивідуального захисту. Вчора сесія облради виділила додаткові кошти на забезпечення медперсоналу", – сказав тимчасовий виконувач обов'язків голови Київської ОДА Василь Володін.
Скільки державі коштуватиме карантин – заходився рахувати уряд. Лише на засоби індивідуального захисту – як-от маски чи халати – держава витратить сотні мільйонів.
"На минулому тижні виділили 100 мільйонів гривень на засобі індивідуального захисту. Зараз виділимо ще 70 мільйонів. Уряд наразі породить переговори з мережами аптек для того, карантинні заходи, які запровадити в Україні, спричинили якомога менший дискомфорт", – повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Був щедрим прем'єр і на інші обіцянки. Запевнив: держава допоможе підприємцям, які були змушені закрити свій бізнес на два тижні карантину. Заступився за студентів. Закликав університети не виселяти їх із гуртожитків на час вимушеної перерви у навчанні. Обіцяють в уряді повернути всіх українців, які застрягли за кордоном. Загалом таких нарахували 35 тисяч.
"У нас також була прийнята постанова, яка регулює цінове утворення. І передана ця функція Міністерству інфраструктури, щоб не було тих спекуляцій, як кілька днів тому. Коли авіаперевізники спекулювали на вартості, враховуючи той надмірний попит, який був", – розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій.
В уряді наголошують: усі громадяни України, які хочуть повернутися з-за кордону, мають зареєструватися в електронній системі "Друг" і тримати контакт з українськими посольствами. Лише в середу доправити українців додому мали чотири десятки авіарейсів. Однак цього поки що недостатньо.
Сергій Барбу, "5 канал"