Китайська компанія AICC не підтверджує передачу прав власності на українську "Мрію"

  Угода, підписана нами з українським ДП "Антонов", не передбачає передачу прав власності та технічної документації, сказав президент компанії Чжан Йоушен

  Президент компанії Aerospace Industry Corporation of China (AICC) Чжан Йоушен не підтверджує факт передачі українською стороною документації на виробництво Ан-225. Про це повідомляє інформаційна агенція "Укрінформ".

  Очільник компанії  AICC пояснив, що підписаний 30 серпня в Пекіні рамковий документ містить три пункти. А саме –  добудову в Україні другого у світі літака Ан-225; створення у перспективі на базі AICC виробничої лінії зі збирання літаків цього типу та формування виробничої бази запчастин до них.

  Чжан Йоушен заявив, що Ан-225 компанії потрібен виключно для "задоволення потреб міжнародної повітряної логістики AICC". З цією ж метою компанія збирається придбати цілу партію літаків Ан-178. За його словами, компанія працює фактично у всьому світу, плануючи довести парк експлуатованих вантажних літаків до тисячі. "Мрію" вони вважають найбільш економічно ефективним літаком для доставки великого обсягу вантажів на далекі відстані. Йдеться, в тому числі, і про обслуговування потреб міжнародних замовників.

  Керівник AICC  також заявив, що прийняв рішення створити у Києві логістичний центр, з якого будуть доставляти вантажі в інші країни Європи. Він зазначив, що переговори про це почалися ще близько 6 років тому. План такого хаба може бути представлений уряду України вже через три місяці.

  Нагадаємо, напередодні президент ДП "Антонов" Олександр Коцюба прокоментував чутки про продаж прав власності на "Мрію" Китаю.

  Українська "Мрія" – унікальний транспортний літак, аналогів якому у світі немає. Перший політ відбувся у 1988 році, а створювали його для транспортування радянського космічного багаторазового човника "Буран". У травні цьогоріч "Мрія" здійснила вояж в Австралію і перевезла туди із Чехії електрогенератор вагою 130 тонн.

  Попередній матеріал
  У Дніпрі відкрили меморіальну дошку бійцю Володимиру Андрющенку
  Наступний матеріал
  680 курсантів склали військову присягу в Академії сухопутних військ

  ДП "Антонов": кому вигідний скандал навколо "Мрії"

  "Антонов" підписав договір з Китаєм на серійне виробництво АН-225 "Мрія"

  Відчуй зліт в кабіні АН-178: "Антонов" підірвав мережу новим відео

  "Антонов" відсудив у Росії 2,9 мільйона доларів