Президент "Антонова" прокоментував чутки про продаж прав власності на "Мрію" Китаю

Раніше китайське телебачення повідомило про передачу прав на найбільший літак у світі

Ан-225 "Мрію" – найбільший літак у світі – можна було врятувати лише угодою з великою закордонною компанією. Так президент заводу "Антонов" Олександр Коцюба пояснив контракт, укладений із китайською корпорацією два дні тому.

В "Антонові" наголосили, що серійно "Мрію" вироблятимуть у Китаї, водночас не йдеться про передачу прав власності на українській літак китайській стороні, як раніше про це повідомляв китайський телеканал CCTV.

"Мова не йде про передачу прав власності на літак. Мова не йде про продаж єдиного екземпляра "Мрії", який літає зараз. Після поставки цього літака китайською компанією буде розглянуто питання, яке теж прописане в рамках цієї угоди – про серійне виробництво. Йдеться про дуже тривалу стратегічну співпрацю. Якщо ми не скористаємось зараз шансом, ми просто занапастимо АН-225 як літак. Він стане просто музейним експонатом", – заявив Коцюба.

Нагадаємо, напередодні прес-служба української компанії повідомила, що "Антонов" та китайська компанія Aerospace Industry Corporation of China підписали договір про створення серійного виробництва АН-225 "Мрія" на території Китаю за ліцензією "Антонова".

Українська "Мрія" – унікальний транспортний літак, аналогів якому у світі немає. Перший політ відбувся у 1988 році, а створювали його для транспортування радянського космічного багаторазового човника "Буран". У травні цьогоріч "Мрія" здійснила вояж в Австралію і перевезла туди із Чехії електрогенератор вагою 130 тонн.

Попередній матеріал
На Одещині затримали прокурора Білого – Луценко
Наступний матеріал
"Поезія стін" у Кропивницькому: як активісти прикрашають своє місто

"Антонов" підписав договір з Китаєм на серійне виробництво АН-225 "Мрія"

Ан-225 "Мрія" повернувся з Австралії до України

Сьогодні український літак "Мрія" повернеться до України з Австралії

Український літак "Мрія" в Австралії зустрічали майже 15 тисяч людей

"Мрія" з України: як проводжали найбільший у світі літак до Австралії

Український літак "Мрія" вперше вилетів у комерційний рейс до Австралії