ДП "Антонов": кому вигідний скандал навколо "Мрії"

Президент ДП "Антонов" пояснив, що скандальна історія довкола українського Ан-225 взяла свій початок зі сторінки Facebook російськомовної версії CCTV

Олександр Коцюба (президент ДП "Антонов") в ефірі "5 каналу" спростував нещодавні повідомлення в медіа про те, що угода з китайською компанією щодо літака Ан-225 "Мрія" передбачає повну передачу авторських прав на проект та єдиного діючого літака китайській стороні. Він уточнив, що йдеться передовсім про спільну добудову другого літака цієї моделі в Україні.

"На жаль, люди, які підхопили новину тут в Україні з російських сайтів, не звернулися до першоджерела. Першоджерелом є нібито телеканал CCTV китайський, хоча я подивився на всі офіційні сторінки їх сайту –нічого про це немає. Це інформація пішла виключно з офіційної, не знаю офіційної чи ні, сторінки Facebook російськомовної версії CCTV," – заявив він.

Олександр Коцюба вкотре наголосив, що ДП "Антонов" не передає Китаю права утримувача Сертифікату типу повітряного судна Ан-225 "Мрія", у тому числі права інтелектуальної власності відносно АН-225.

"Хочу засмутити любителів сенсацій – ніхто не продавав ні літаючу "Мрію", яка знаходиться у нас в авіапарку авіаліній "Антонова", і Сертифікат власника типу на повітряні судна Ан-225 був є і залишиться у власності ДП "Антонов". Зрозуміло що ми, перебуваючи в умовах обмеженого ресурсу, тобто не отримуючи жодних фінансових коштів від держави, ми звичайно шукаємо партнерів, які готові це проінвестувати. Угодою передбачено те, що літак без передачі будь-яких технологій, без передачі інтелектуальних прав, буде побудований на виробничих потужностях ДП "Антонов". І українська сторона, і китайська сторона підтверджує наміри участі у грандіозному проекті. Це дійсно грандіозний проект і зараз говорити про те, що це успіх якийсь – дуже рано. Ніхто не зможе зараз припустити, як він буде реалізовуватися, чи буде він реалізовуватися і що з цього вийде", – зазначив президент ДП "Антонов".

Нагадаємо, напередодні прес-служба української компанії повідомила, що "Антонов" та китайська компанія Aerospace Industry Corporation of China підписали договір про створення серійного виробництва АН-225 "Мрія" на території Китаю за ліцензією "Антонова".

Українська "Мрія" – унікальний транспортний літак, аналогів якому у світі немає. Перший політ відбувся у 1988 році, а створювали його для транспортування радянського космічного багаторазового човника "Буран". У травні цьогоріч "Мрія" здійснила вояж в Австралію і перевезла туди із Чехії електрогенератор вагою 130 тонн.

Попередній матеріал
У ДПСУ пояснили причини утворення черг на кордоні з Польщею
Наступний матеріал
Гройсман: Меморандум про співробітництво в енергетиці з ЄС може бути підписаний до кінця 2016 року

"Антонов" підписав договір з Китаєм на серійне виробництво АН-225 "Мрія"

Відчуй зліт в кабіні АН-178: "Антонов" підірвав мережу новим відео

"Антонов" відсудив у Росії 2,9 мільйона доларів

ПАТ "Укрзалізниця" та ДП "Антонов" співпрацюватиме з General Electric