zib.com.ua

Космічні ціни на харчі і пальне є результатом бездіяльності АМКУ, який очолює людина Зеленського – Розенко

Читайте по-русски
Влада жодним чином не реагує на важку ситуацію на продовольчому ринку, обурюється політик

Стрімке зростання продовольчих цін в Україні є результатом бездіяльності Антимонопольного комітету, а тому не залежить від світових цін – на цьому наголосив ексвіцепрем'єр-міністр України Павло Розенко. У студії "Час: Online" на "5 каналі" він зазначив, що нині стрімко дорожчають українські продукти, вироблені пів року тому і раніше, – і саме тому у їхню вартість не могло бути закладене це здорожчання.

"Абсолютно неадекватна оцінка нинішньої ситуації (владою – ред.). І найголовніше – неадекватність рішень, які приймаються. Якщо ви (влада – ред.) хочете комусь допомогти в цій ситуації, не приймайте антиекномічних рішень. Допоможіть тим, хто в цей період постраждає – перш за все, агропромисловим підприємствам, адже збільшена ціна на дизель потім піде у збільшення (цін на продукцію – ред.). Але збільшена ціна на дизель – це теж результати діяльності чинної влади: коли вони забрали в одного олігарха дизельну трубу і передали її придворному олігарху Банкової. Не державі. Отримали підвищення цін на дизель – така у нас боротьба з олігархами", – каже Павло Розенко.

"І чомусь влада не відреагувала жодним чином на те, що у нас діється на продовольчому ринку. Усі товари першого вжитку, продукти харчування – від 50 до 100% за три останніх місяці. І влада робить вигляд, що нічого не відбувається. Президент мовчить, прем'єр мовчить. Ціна на яйця космічна, на борошно – космічна, на цукор, гречку, рис, овочі, – усе подорожчало майже удвічі", – наголосив політик.

Він пояснив, що зростання цін на продукти ніяк не пов'язане зі здорожчанням продовольства у світі: "Нам кажуть, що ціна на продовольство у світі зросла. Але до чого тут світ, коли це все – наше товаровиробництво, вироблене пів року чи рік тому (тобто в них не було закладене нинішнє підвищення – ред.)".

"Це значить, що Антимонопольний комітет сьогодні не працює. Зеленський каже, що своїх кумів і друзів не призначатиме. Але призначив родичку свого бізнес-партнера керівником АМКУ", – зазначив Розенко.

До слова, головою АМКУ 2020-го стала Ольга Піщанська, яка до того була першим заступником керівника цієї структури. На момент призначення масмедіа називали Ольгу Піщанську людиною президента. За інформацією журналістів різних видань, її сестра Світлана тоді управляла справами Зеленського в Італії.

Нагадаємо, як повідомляв 5.ua, екснардепка Вікторія Пташник пояснила, що запропонований "слугами" законопроєкт про антимонопольну реформу дозволить АМКУ самостійно встановлювати собі пріоритети і не реагувати на певні порушення.

Попередній матеріал
COVID-19 забрав життя двох братів: історія про династію лікарів Гайда з Черкас – "Медичний фронт"
Наступний матеріал
Примусова посадка літака в Мінську: як коментують авіаексперти та що пропонують українські депутати
Loading...