Ілюстративне фото
Ілюстративне фото bessarabiainform.com

АМКУ порадив заправкам знизити ціни на паливо

  Читайте по-русски
  З середини березня світові ціни на паливо падають, в Україні – продовжують рости

  Антимонопольний комітет рекомендував низці мереж АЗС знизити роздрібні ціни на газ, бензин та дизельне паливо. Про це повідомила прес-служба АМКУ.

  За оцінками комітету, протягом січня-березня бензин А-95 в Україні подорожчав на 12,5%, дизпаливо зросло в ціні на 12,9%, а ціна на автогаз піднялася на 21,2%.

  "З 12 березня 2021 року Європейські котирування на дизельне паливо та високооктанові бензини почали знижуватися. При цьому рівень роздрібних цін на інформаційних табло стаціонарних АЗС продовжував зростати", – наголосили в АМКУ.

  В Антимонопольному комітеті нагадали, що котирування на європейських біржах і рівень закупівельних цін є факторами, які впливають на формування роздрібних цін на паливо, тому їх зниження має забезпечити зниження закупівельних цін в Україні і є підставою для зменшення роздрібних цін.

  Також в АМКУ зауважили, що українські мережі АЗС завжди оперативно піднімають ціну на паливо, якщо ціна нафтопродуктів на світових ринках піднімається, проте при падінні цін на міжнародних ринках українські АЗС ціну не знижують.

  Виходячи з цього, АМКУ надав учасникам ринку такі рекомендації:

  • утриматися від неконкурентних дій;
  • встановити роздрібні ціни на рівні, які відповідали б об'єктивній ситуації на ринку.

  Рекомендації АМКУ отримали заправки мереж WOG, OKKO, "Укрнафта", AMIK, Shell, SOCAR, UPG, БРСМ, Avantage-7 та GLUSCO.

  Нагадаємо, на думку економістів, ціна нафтопродуктів в Україні слабко відреагує на обвал цін на нафту на світових ринках.

  Попередній матеріал
  В YouTube проти України активізувалися російські "ботоферми" – заява Єврокомісії
  Наступний матеріал
  Правоохоронці склали адмінпротоколи на кількох учасників мітингу під ОП
  Loading...