Офіс президента
Офіс президента prostir.museum

Поки Татаров є заступником керівника ОП, "боротьба з олігархами" буде черговим шоу – Юрчишин

Читайте по-русски
Необхідна якісна робота АМКУ та інших структур, а не новий "закон про олігархів", вважає нардеп

Прийняття "закону про олігархів", деолігархізація, про яку останнім часом говорить влада, – це намагання відкласти важливі речі в довгий ящик, переконаний нардеп від партії "Голос" Ярослав Юрчишин. Він наголосив, що не можна передбачати створення органу, який визначатиме, хто такий олігарх, до того ж імовірно, що туди зможуть потрапити тільки люди, з олігархами пов'язані. Необхідно передусім, щоб Антимонопольний комітет почав виконувати свої функції, наголосив нардеп в ефірі ток-шоу "Політклуб із Віталієм Портниковим" на "5 каналі".

"Треба прийняти організаційні кадрові рішення, якщо не справляється АМКУ, якщо про монополію Фірташа на рівні облгазів не говорять – про неї вже люди кричать. Ледь не розхитали ситуацію в критичний момент, а АМКУ не може нічого зробити, хоча ця монополія існує десятки років. То треба закон про те, що Фірташ – олігарх, чи треба, щоб Антимонопольний комітет нарешті виконав свою функцію?", – каже Юрчишин.

"Другий момент: поліція не розслідує справи. Є злочини, кримінальні справи, є слідчі. Де поліція? Де НАБУ? Давайте робити кадрові висновки, навіть законів не треба міняти. В нас на МВС щороку кратно зростає бюджет. Будь ласка, працюйте. Це важко, це не продаси, це все не можна подати на черговому п'ятничному шоу під назвою РНБО", – додає політик.

Він наголосив, що в контексті боротьби з олігархами реальні механізми в Україні підміняються імітацією:

"Закон про олігархів – це привабливо для суспільства, продаж чарівної пігулки. Нема в жодній країні закону проти олігархів. Але великий бізнес тільки тоді стає в рамках закону, коли держава чітко говорить: друзі, правила спільні. І тут починається з особистого прикладу. Поки заступником керівника Офісу президента є пан Татаров – до якого величезна кількість питань, його не відсторонили, що було б адекватно в демократичному суспільстві, – доти будь-які заяви про боротьбу з олігархами олігархи сприйматимуть як "давайте подивимося ще один сезон нашого вечірнього шоу".

"Найбільша проблема в будь-якій олігархізації – це те, що олігархи мають ручних суддів і всі спроби змінити судову систему завжди розбивалися об те, що ціна настільки висока, що люди олігархів залишаються. Медведчука судить людина, яка повернула кошти міністру Присяжнюку, розблокувала кошти ексміністра Арбузова, зробила ще дуже багато справ", – нагадує депутат.

Замість того, щоб "кидати нові меседжі", дуже важливо, щоб кожний орган виконував свої функції, наголошує Юрчишин, інакше це буде замилювання очей, якого світова спільнота не зрозуміє.

"Але вона і так не дуже розуміє, що в нас відбувається. То в нас боротьба з корупцією, то люди, які обвинувачуються в корупції, працюють в Офісі президента. Тому в цьому випадку замість того, щоб імітувати, треба робити нормальне звітування правоохоронної системи, підзвітність і нормальна робота СБУ, Антимонопольного комітету, рівний доступ до правосуддя. Бо Андрій Антоненко без доказів – 500 днів арешту без будь-яких підстав, а Віктор Медведчук із купою доказів – під домашній арешт".

Дивіться повний випуск ток-шоу "Політклуб з Віталієм Портниковим":

Попередній матеріал
Питання підвищення вартості проїзду в Києві: що кажуть містяни та перевізники – сюжет
Наступний матеріал
Україна для ЄС та США не буде основним пріоритетом через ситуацію на Близькому Сході – Клімкін
Loading...