"Північний потік-2"
"Північний потік-2" UA.News

Компанія Shell закликала Конгрес США не вводити санкції проти "Північного потоку-2"

  Читайте по-русски
  Раніше австрійська компанія OMV публічно підтримувала "Північний потік-2"

  Голандський нафтовий гігант Shell просить Конгрес США не застосовувати санкції проти "Північного потоку-2", заявив Седерік Кремерс, керівник бізнесу компанії Shell в Росії. Про це повідомляє "Голос Америки" з посиланням на Reuters.

  У липні комітет із закордонних справ Сенату США проголосував за законопроєкт Protecting Europe’s Energy Security Act. Він передбачає введення санкцій щодо компаній та осіб, які беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини з обхід України.

  Адміністрація Дональда Трампа заявляє, що цей проєкт посилить економічний вплив Москви у Європі.

  "Якщо законопроєкт, що розглядається в Конгресі США, ухвалять, він торкнеться всіх компаній, що беруть участь у проєкті, включно з Shell. Тому ми з повагою закликаємо законодавців не застосовувати ці санкції", – заявив Кремерс Shell у коментарі Reuters.

  Проєкт "Північний потік-2" очолює російський "Газпром", інші учасники надають фінансову підтримку. Серед них – німецькі Uniper і Wintershall, австрійський OMV, французький Engie та голландський Shell. До слова, раніше австрійська OMV публічно підтримувала "Північний потік-2".

  Проєкт збільшить річну потужність існуючого газопроводу "Північний потік" до 110 млрд кубометрів. Це становитиме більше половини російського експорту в Європу, що дозволить обійти Україну – одного з основних транзитерів газу в Європу станом на сьогодні.

  Після анексії Криму Росією у 2014 році Єврокомісія посилила заклики до країн зменшити свою залежність від російського імпорту енергоресурсів.

  "Виробництво газу в Європі продовжує скорочуватися, і Європі незабаром знадобляться додаткові поставки газу як у вигляді скрапленого природного, так і того, який постачається через трубопроводи", – заявив Кремерс, пояснюючи підтримку Shell "Північного потоку-2".

  На розгляді в сенаті США наразі перебуває ще один законопроєкт, який передбачає санкції щодо Росії, зокрема і в енергетичній галузі. Документ під абревіатурою DASKA (Defending American Security from Kremlin Aggression Act - Акт про захист безпеки Америки від агресії Кремля) передбачає економічні та політичні обмеження щодо Росії через втручання в американські вибори та агресію в Україні.

  Як повідомляв 5.UA, Зеленський сподівається на санкції США проти компаній, причетних до будівництва "Північного потоку-2".

  Попередній матеріал
  Депутати скасували список підприємств, які не підлягають приватизації – що відомо
  Наступний матеріал
  Загострення на Донбасі: ворог 30 разів обстріляв позиції ЗСУ, один армієць поранений
  Loading...

  Будівництво "Північного потоку-2" стає дедалі дорожчим – німецькі ЗМІ

  Трамп і Дуда обговорили, як зупинити реалізацію "Північного потоку-2"

  Гроші в трубу: "Північний потік-2" не побудовано, і його затримають ще на півтора року" – "Голос Америки"

  Зеленський сподівається на санкції США проти компаній, причетних до будівництва "Північного потоку-2"

  Будівництво "Північного потоку-2" нагадує підписання пакту Молотова-Ріббентропа – заступник глави МЗС Польщі

  Румунія та США засудили будівництво "Північного потоку-2" – спільна заява