Володимир Гройсман
Володимир Гройсман 5 канал

Гройсман: Зміни до пенсійного законодавства запроваджують автоматичну індексацію пенсій

В ефірі "5 каналу" в ексклюзивному інтерв'ю прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що зміни до пенсійного законодавства запроваджують автоматичну індексацію пенсій

"Сьогодні пенсійна система дає можливості підвищити пенсії 9 млн українських пенсіонерів, тому що біля 3 млн людей вийшли на пенсію в 2016-2015 роках і там розрахунки були зовсім іншими, бо вже середня заробітна плата була іншою, але базова заробітна плата для більшості українських пенсіонерів, для 90%, вона була все таки дуже заниженою, бо уявіть собі, що це було 1190 грн та заробітна плата, з якої розраховувалась пенсія, і це було абсолютно несправедливо, тому зараз це вже 3764 грн. Друга позиція – мінімальна пенсія у країні була 949 грн, вже в жовтні ми цю пенсію підвищуємо і вже мінімальна пенсія у країні 1452 грн. Більше 9 млн пенсіонерів отримають підвищення пенсій і для більшості це більше, ніж 200 грн", – зазначив прем'єр.

"Але головне, що це система, яка не разово підвищує пенсію. Тобто кожного року, починаючи з 2019 року, вже буде індексація, і ця індексація не буде залежати ні від кого. Ця індексація буде залежати від економіки, від цифр, як зростає середня заробітна плата у країні, як розвивається інфляція. І тому ці індекси будуть запроваджуватись автоматично. От що є дуже важливим для того,щоб побудувати справедливу пенсійну систему", – наголосив Гройсман.

Повну версію інтерв'ю дивіться у відео:

Попередній матеріал
"Освітній день" в ПАРЄ: як розбирали український закон та чим дорікали
Наступний матеріал
400 днів без ротації: з АТО повернулись славетні розвідники ОК "Захід"
Loading...

"Я говорив з Президентом": Гройсман сказав, коли Порошенко підпише закон про пенсійну реформу

Нарада з Гройсманом: чільники областей запевняють, що на 100% готові до підвищення пенсій

Гройсман розповів, яких пенсій більше не буде

Гройсман назвав останній термін для ухвалення пенсійної реформи

Гройсман розповів про "драконівські" штрафні санкції щодо недобросовісних роботодавців

У Пенсійному фонді розповіли, хто отримає найбільше підвищення пенсії