фото Телеграф

"Газпром" зарезервував $4,7 млрд під виплату штрафу "Нафтогазу" – ЗМІ

  Рішення Стокгольмського арбітражу найсильнішим чином вплинуло на звітність "Газпрому" за 2017 рік, скоротивши чистий прибуток до майже символічного значення

  "Газпром" створив у своїй звітності резерв у $4,74 млрд на виплату повної суми штрафу за транзитним контрактом за підсумками Стокгольмського арбітражу з "Нафтогазом України". І це всупереч опублікованим раніше повідомленням щодо суми рішень у розмірі $2,56 млрд. Як передає "Укрінформ", про таке повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на звітність російського монополіста.

  Так, у балансі за статтею "штрафи, пені, неустойки за порушення умов договорів" значиться витрата в розмірі 272,943 млрд рублів, або $4,74 млрд (за курсом на кінець 2017 року). Розмір цієї суми майже повністю відповідає рішенням арбітрів.

  При цьому, зазначено, що зарахувати $2,018 млрд боргу "Нафтогазу" в рахунок штрафу за транзитним контрактом не виявилося можливим, адже кошти за поставку вказані в інших статтях як виручка та дебіторська заборгованість.

  Як мовиться у повідомленні: "Отже, рішення Стокгольмського арбітражу найсильнішим чином вплинуло на звітність "Газпрому" за 2017 рік за російськими стандартами, і спричинило скорочення чистого прибутку до символічних 100 млрд рублів. У 2016 році прибуток компанії становив 411 млрд рублів. Рекордного показника він досягав у 2011 році – 880 млрд рублів".

  Як інформував 5.UA, "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту. Російський монополіст зобов'язаний виплатити "Нафтогазу" понад $4,6 млрд. Враховуючи борг України за вибраний у 2014 році газ, російський монополіст винен НАК майже $2,6 млрд. "Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

  Попередній матеріал
  "Небезпечний смітник": на Софіївській Борщагівці вночі згоріли п'ять автівок
  Наступний матеріал
  У Білому домі підтвердили підготовку зустрічі Трампа з Путіним