Володимир Омелян
Володимир Омелян 5 канал

"Дороге і довге задоволення": Омелян пояснив, коли в Україні будуть дороги, "як у Польщі"

Читайте по-русски
Мінінфраструктури хоче, щоб наступного року в Дорожній фонд залучили додатково 50 млрд гривень для ремонту доріг у районних центрах

Про це розповів очільник міністерства Володимир Омелян в ефірі програми "Інформаційний вечір" на "5 каналі".

Також він пояснив, чому в Україні не будують платних доріг.

"Це дороге і довге задоволення. Бо навіть у тій же Європі, на яку ми любимо посилатися, менше 10% платних доріг. Всі інші зроблені на кошти платників податків. Але коли ми запитуємо, коли у нас будуть такі дороги, як у Польщі – тільки коли Україна стане членом Європейського Союзу. Лише після набуття членства ЄС Україна матиме можливість отримати десятки мільярдів євро на власну інфраструктуру. Без цього ми не можемо стати країною автобанів, бо ресурс обмежений: нам потрібно одночасно робити і дороги, і соціальні об'єкти", – пояснив міністр.

Також урядовець розповів, чому траса "Київ – Одеса" опинилася в занедбаному стані.

"Була проблема в тому, що його (автобан – 5.UA) будували востаннє 15 років тому. По-друге, це було будівництво всієї України, і всі інші ремонти в країні були заморожені. І було збудовано лише 200 км. Інші 200 лишилися фактично недоторкані, ніхто їх не ремонтував. Відповідно, зараз вони зруйновані, і ми їх відбудовуємо", – зазначив Омелян.

За його словами, наразі йдуть ремонти в Київській області, перейшли вже на Черкаську, суттєвий ремонт виконано в Одеській. Також міністр розповів, що будується міст через Хаджибейський лиман.

"Це гроші, які ми витрачаємо сьогодні, і ми вдячні платникам податків, які дали можливість створити Дорожній фонд. Але для того, щоб перейти на нову якість, нам необхідні додаткові кошти. Тому Мінінфраструктури виступає з ініціативою, щоб на наступний рік додатково до наявного дорожнього фонду (в 2020-му він складатиме 75 млрд грн орієнтовно) ми змогли залучити ще 50 млрд, і за рахунок цих коштів відремонтувати повністю дороги, які поєднують між собою районні центрі, так звані "Т-шки". Їх близько 10-12 тис. кілометрів", – пояснив Омелян.

Повний запис програми з міністром інфраструктури дивіться тут:

Попередній матеріал
Рятувальники ДСНС допомагають відновлювати зруйновані будинки у Мар'їнці та Красногорівці
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція
Loading...

Міністр інфраструктури України у студії "5 каналу" – трансляція

"Враховує інтереси пасажирів": в Україні запрацювала інтерактивна мапа автобусних маршрутів

У Мінінфраструктури розповіли, коли в Україні зникнуть маршрутки і чим їх замінять

Туристичний рай: Україна матиме пряме сполучення з узбережжям Арабської затоки

Старт-апи, кібербезпека, авіапольоти: що дасть Україні ЗВТ з Ізраїлем

Поломки трапляються: міністр пояснив, чому виходять з ладу експреси на "Бориспіль"