5 канал

Doing Business-2020: Южаніна розповіла про показники України і дала пораду нинішній владі

  Читайте по-русски
  Рейтинг Світового банку фіксує стан справ на травень кожного року і відображає рік, що минув

  Народна депутатка від "Європейської Солідарності" Ніна Южаніна прокоментувала підвищення рейтингу України у Doing Business-2020.

  "Піднятися на 7 сходинок за останній рік – це справді факт, що дає привід для оптимізму", – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

  Вона нагадала, що рейтинг Світового банку фіксує стан справ на травень кожного року і відображає рік, що минув, – тож ідеться про роботу попередніх президента, парламенту й уряду.

  "Але за рахунок чого Україні вдалося посісти 64-те місце в рейтингу? Найбільше зростання зафіксовано за такими показниками, як "отримання дозволів на будівництво", "підключення до системи електропостачання", "міжнародна торгівля", – написала Южаніна.

  Водночас вона зазначила, що за показниками "вирішення неплатоспроможності" і "оподаткування" Україна, навпаки, трохи просіла.

  "Деякі останні ініціативи законотворців змушують бізнес переглянути свої плани щодо розвитку в Україні. Це стосується як дрібних підприємців, так і великих компаній. Тому, на мій погляд, новій владі варто роззирнутися навколо, почути людей, можливо, дещо збавити темп гонитви за кількістю прийнятих проєктів. І перейти від обговорення приємних, але все ж таки формальних дерегулятивних речей до реальних дій", – вважає нардепка.

  "Погоджуюся з одним високопоставленим дописувачем щодо намірів "продовжити роботу в цьому напрямі". Дійсно, зараз є шанс продовжити розпочатий 5 років тому шлях до того, щоб зростання відображалося не лише в рейтингах, а й було відчутним для кожного нашого громадянина", – підсумувала вона.

  Нагадаємо, Україна одразу на сім пунктів покращила свою позицію в рейтингу інвестиційної привабливості Doing Business-2020, який щороку оприлюднює Світовий банк, посівши 64-ту сходинку зі 190 країн. Наша держава покращила показники за 6 із 10 індикаторів, які враховуються фахівцями при складанні рейтингу.

  Попередній матеріал
  Дифтерія в Києві: захворів 9-річний хлопчик, який не був вакцинований
  Наступний матеріал
  Доба на Донбасі: ворог 25 разів обстріляв позиції ЗСУ з озброєння БМП та гранатометів
  Loading...

  До ТОП-20 найкращих футболістів ХХІ ст. увійшов український спортсмен

  Українці протягом року стали менше довіряти ЗМІ – соцопитування

  Яніна Соколова стала найпопулярнішим блогером за версією читачів сайту "Факти. ICTV"

  Оновлений рейтинг WTA: тенісистка Ястремська оновила особистий рекорд

  Історичні рекорди: директор соціологічної групи "Рейтинг" оцінив "медовий місяць" нової влади

  Українські виші – в рейтингу найкращих навчальних закладів світу