Держстат повідомив, на скільки зросли ціни на споживчі продукти

  Ціни на споживчі продукти, порівняно з попереднім місяцем, зросли на 1,1%, з початку року – на 3,5%

  У березні 2018 року ціни на споживчі продукти, порівняно з попереднім місяцем, зросли на 1,1%, з початку року – на 3,5%. Про це йдеться в експрес-випуску Державної служби статистики України, повідомляє "Укрінформ".

  "Інфляція на споживчому ринку в березні 2018 р. порівняно з попереднім місяцем становила 1,1%, з початку року – 3,5%. Базова інфляція в березні 2018 р. порівняно з попереднім місяцем становила 1,4%, з початку року – 2,7%", – зазначається в експрес-випуску.

  За даними Держстату, на споживчому ринку в березні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,1%. Найбільше (на 5,0% та 3,0%) подорожчали овочі та фрукти. На 1,6–0,8% підвищилися ціни на рибу та продукти з риби, масло, хліб, макаронні вироби, сири, рис, м’ясо та м’ясопродукти. Водночас на 3,6–0,2% подешевшали гречані крупи, яйця, цукор, молоко, сало.

  Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,3%, у т.ч. тютюнові вироби – на 1,7%, алкогольні напої – на 0,8%.

  Зростання тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,3% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій на 1,6%, плати за оренду житла – на 1,2%, водопостачання – на 0,7%, каналізацію – на 0,5%.

  Зниження цін на транспорт у цілому на 0,7% в основному спричинено здешевленням палива та мастил на 2,5%, автомобілів – на 1,9%. Разом з тим на 3,3% та 1,4% подорожчав проїзд у залізничному та автодорожньому транспорті.

  Як повідомляв 5.UA, цьогоріч у лютому вартість курячих яєць зросла майже на 51% порівняно з лютим 2017 року, а м'яса – майже на 27% за той самий період.

  Попередній матеріал
  У травні українці знову довго відпочиватимуть
  Наступний матеріал
  У Польщі розповіли про найбільшу проблему українських заробітчан

  Перевіряти якість продуктів в Україні почали по-новому: які нововведення

  В Україні запрацюють нові правила перевірки якості продуктів: що має змінитися

  Експерти порахували, на скільки подорожчала паска за рік

  В Україні оприлюднили середню вартість ремонту кілометра дороги

  В Україні народжується дедалі менше дітей – Держстат

  Цвілі сири та гнилі банани: рейд столичним супермаркетом просто лякає