gazetki.by

Перевіряти якість продуктів в Україні почали по-новому: які нововведення

За недотримання якості продуктів передбачені штрафи

В Україні набув чинності Закон "Про держконтроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин".

Ключовими новаціями нового закону є ризик-орієнтований підхід до перевірок операторів ринку та запровадження акту перевірки. Підприємства перевірятимуть залежно від ступеня ризику для життя і здоров’я людей.

Штраф за порушення законодавства про харчові продукти і корми може бути накладено протягом шести місяців з дня виявлення правопорушення, при цьому не пізніше одного року з дня його вчинення. Не пізніше наступного дня з дня виявлення порушення головний державний інспектор приймає рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів або кормів, якщо таке виробництво або обіг становлять загрозу для життя чи здоров'я людини або тварин. Рішення вступає в силу з моменту його вручення оператору ринку та оприлюднення на офіційному веб-сайті органу і діє протягом визначеного таким рішенням терміну, але не більше 10 робочих днів.

Видання "Укрінформ" також зробило інфорграфіку того, які будуть суми штрафів у разі виявлення на виробництві чинників, що становлять небезпеку життю і здоров’ю людей:

Зокрема, за реалізацію непридатних харчових продуктів або кормів – накладатимуть штраф на юридичних осіб у розмірі 25 мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі 17 мінімальних заробітних плат.

Попередній матеріал
Найкраща реклама: Супрун відреагувала на рекомендацію щодо її звільнення
Наступний матеріал
Життя після влади: журнал "Фокус" розповідає історії управлінців, що отримали високі посади в результаті Євромайдану