Газ
Газ pixabay.com

Чи підвищаться ціни на газ у жовтні та чого чекати після візиту місії МВФ – відео

Місія Міжнародного валютного фонду вже наступного тижня має прибути до Києва і працювати тут з 6 до 19 вересня

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" голова Ради НБУ Богдан Данилишин спрогнозував, чи підвищать ціни на газ для населення з жовтня 2018 року. 

Як відомо, для отримання чергової допомоги від МВФ, уряд повинен підвищити ціну газу для населення до ринкової. Це умова кредиторів, але йти на неї Кабмін не хоче.

На запитання, чи є ціни на газ наріжним каменем у перемовинах із МВФ, Данилишин сказав: "Там є чудові фахівці, які знають умови розвитку економіки України, але не завжди вони розуміють тенденції розвитку тої чи іншої країни, в яку вони деколи приїжджають. Головне завдання наших переговірників – показати і докласти всіх зусиль, для того, щоб вони розуміли поточні тенденції, як буде розвиватися економіка України. Не МВФ формує програми співробітництва, пропозиція для програми дається нашими фахівцями. Тому головне завдання наших фахівців – вивчити і самим для себе зрозуміти, що врешті-решт ми можемо виконувати і що нині взагалі через певні політичні та економінчні осбставини неможливо виконати".

Данилишин також сказав, що Україна могла б запропонувати МВФ альтернативні варіанти: "Треба або виконувати свої зобов'язання, або показати альтернативні можливості, які дозволяють збалансувати як ринок, дефіцитність "Нафтогазу" для повноцінного розвитку ринку. Поки що я таких напрацювань не бачу, тому в даний час умова підвищення ціни на газ залишається".

Він також сказав: "Я думаю, що час ми втратили. Цю вимогу ми мали виконати ще в листопаді минулого року, але не огульно всю. Від нас цього ніхто не вимагав. Був листопад, була 178 постанова. Можна було розкласти 15%, 20%, але до цього часу це все можна було виконати. І можна було розробити механізми, щоб захистити найменш забезпечені верстви населення (про субсидії – Ред)... Але крім того, що ми підвищуємо газ для населення, ми повинні сформувати прозорий газовий ринок. Займатися реформуванням "Нафтогазу", реформувати цілісну структуру". 

На запитання ведучої, коли МВФ надасть транш Україні, якщо уряд з жовтня все ж таки підвищить ціни на газ для населення, Данилишин сказав: "Я б не пов'язував транш і рішення. Ми знаємо, що попередня угода з МВФ закінчується у березні 2019 року, можливо, до того часу, як приїде місія уряд уже запропонує альтернативне рішення і з МВФ буде знайдена відповідна програма й відповідні умови. Я надіюся, що МВФ теж приїде з можливостями започаткування нової програми співробітництва. І ми врешті-решт можемо мати ту програму, яка влаштує і Україну і МВФ".

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Клаптик за клаптиком повернемо": церемонія відновлення газифікації у прифронтовій Авдіївці – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Ні живі, ні мертві: на якому етапі перебуває пошукова операція зниклих безвісти на Донбасі
Наступний матеріал
У НБУ спрогнозували, що буде з гривнею восени і навесні
Теги:

Об кого гривня "перечепилася": розлого про стрімке падіння національної валюти

"Без паніки": у НБУ спрогнозували, яким буде курс гривні наприкінці року

"Інформаційний вечір" на "5 каналі": ексклюзивне інтерв'ю з головою ради Нацбанку – трансляція

У Нацбанку назвали головну причину послаблення гривні

Ринок є ринок: у НБУ прокоментували середній курс у 28 грн/дол

Україна за 5 років скоротила споживання газу на третину – подробиці