Гривня
Гривня foto

У Нацбанку назвали головну причину послаблення гривні

  Регулятор продовжує уважно стежити за розвитком ситуації на валютному ринку, готовий і надалі здійснювати валютні інтервенції, щоб уникнути різких "стрибків" курсу

  Динаміка курсу гривні на міжбанківському валютному ринку в останні дні визначається ключовим тимчасовим фактором – традиційними для кінця місяця відшкодуваннями Міністерством фінансів бізнесу податку на додану вартість (ПДВ).

  Про це заявив директор департаменту відкритих ринків Нацбанку Сергій Пономаренко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

  "За останні три дні обсяг таких виплат становив 6,9 млрд грн. Після отримання відшкодування експортери зазвичай скорочують пропозицію валюти на ринку, оскільки їхні потреби в гривні тимчасово значно зменшуються", – сказав він.

  За словами Пономаренка, Національний банк продовжує уважно стежити за розвитком ситуації на валютному ринку, готовий і надалі здійснювати валютні інтервенції, щоб уникнути різких "стрибків" курсу.

  Водночас він нагадав, що завдання центробанку – не утримувати курс гривні на певному рівні, а знизити його мінливість, яка може негативно вплинути на досягнення цільового рівня інфляції.

  "Якщо чинники, що склалися в економіці, формують тиск на ослаблення або посилення курсу, то курс має рухатися у відповідному напрямі, і Національний банк цьому руху не протидіє", – зазначив директор департаменту відкритих ринків регулятора.

  Пономаренко також повідомив, що НБУ з початку місяця продав на міжбанківському валютному ринку $422 млн. Водночас 20 серпня на тлі зміцнення гривні НБУ викупив на валютному ринку $16,7 млн.

  За даними агентства, курс гривні на міжбанківському валютному ринку у вівторок, 28 серпня, знизився до 28,01 грн/$1 з 27,95 грн/$1 за підсумками попереднього робочого дня.

  Попередній матеріал
  Трамп зневажливо ставиться до правди – екс-президент США
  Наступний матеріал
  Україна посилить захист акваторії Азовського моря найближчим часом – ВМС

  У Нацбанку підрахували, на скільки "впала" гривня до долара

  "НБУ впливу не має": три основні чинники, що призводять до інфляції в Україні

  У Нацбанку назвали причину "валютних гойдалок" в Україні

  Падіння гривні: чому "просіла" національна валюта і чи варто хвилюватися

  Україна хоче купити у США новітні системи ППО – Чалий

  Закон "Чужих дітей не буває": з боржників із виплати аліментів уже стягнули 2,6 млрд грн заборгованостей