ukrgasbank.com

Чому українці не використовують безкоштовну енергію та як це зробити – "ЕнергоНЕзалежність"

Науковці прогнозують: до 2035 року в Україні відбудеться 50% заміщення традиційної енергетики на відновлювану

Відновлювані джерела енергії. Чому краще використовувати енергію сонця, води, вітру чи землі, аніж газ, вугілля та нафту? Наскільки наше суспільство цікавиться альтернативними підходами до можливості отримувати "чистішу" – "зелену" та майже "безкоштовну", за своїм походженням, енергію та які основні перешкоди широкого та масового застосування відновлюваних джерел енергії в Україні, – цю тему аналізували аналітик з питань енергетики, ведучий та автор проекту "ЕнергоНЕзалежність" Микола Войтів та Сергій Клюс, експерт з відновлюваної енергетики, представник громадської організації "Екодія".

"Кожні 14 хвилин Земля отримує стільки енергії, скільки потрібно усьому людству на забезпечення потреб протягом доби", – зазначив експерт з відновлюваної енергетики Сергій Клюс і додав: "Атомну енергетику потрібно заміщувати відновлюваною енергетикою, що зробить її водночас і безпечнішою".

За прогнозами науковців,  до 2035 року в Україні відбудеться 50% заміщення традиційної енергетики на відновлювану.

Величезні переваги відновлюваної енергетики у тому, що це той ресурс, який не треба видобувати, не потрібно експортувати, його можна отримати вже і зараз і він відновлюваний. Окрім усього, на відміну від газу, нафти та вугілля, цей ресурс не спалюється, відповідно, не має викидів, не забруднює навколишнє середовище, не завдає шкоди екології Землі і є екологічно чистим.

"Відновлювана енергетика – це безлімітне джерело енергії", – наголосив Микола Войтів.

Період окупності сонячних модулів у середньому 6-8 років, але насамперед потрібно вкласти біля триста тисяч гривень у встановлення даних модулів. Тому тут задіяні комерційні банки, які дають кредит на реалізацію цього проекту. Або, наприклад, у людей є такі кошти, які вони не можуть вкласти на банківські депозити через ненадійність банківських установ, щоб не зберігати гроші вдома – це найкраще рішення щодо інвестицій власних коштів – вкласти в сонячну електростанцію. Це майно, яке щохвилини приносить дохід, переконаний експерт і є  доступним українським громадянам.

Однак, однією з перешкод щодо встановлення сонячних батарей є висока вартість підключення до електричної мережі, це становить приблизно 10% від загального інвестиційного пакету.

У Європі відомі енергетичні кооперативи, де мешканці села об'єднуються і купляють спільну сонячну станцію, вітряк, при цьому отримують прибуток та електроенергію для власних потреб.

Для усіх, хто цікавиться встановленням фотогальванічних модулів географічна фотовольтаїчна інформаційна система Європейської Комісії у відкритому доступі надає онлайн-калькулятор, на якому можна розрахувати повністю окупність та продуктивність такого проекту.

Текст підготувала редактор проекту "ЕнергоНЕзалежність" Наталія Чурікова

Попередній матеріал
Зростуть на 1,5 тисячі гривень: Кабмін схвалив підвищення зарплат педагогам
Наступний матеріал
"Нашестя щурів" у Кривому Розі: чому центром міста бігають пронирливі пацюки
Loading...

Чи допоможе створення "Національної вугільної компанії" реформувати галузь – "ЕнергоНЕзалежність"

365 днів і ночей 2017-го: Дивіться час підсумків року на "5 каналі"

Чи можна захистити енергосистеми України від кібератак – "ЕнергоНЕзалежність"