Стоунгендж

Стоунгендж став об'єктом нападу екоактивістів – для чого вони це зробили (відео)

Shutterstock

Прем'єр-міністр Великої Британії прокоментував цей інцидент

У Великій Британії двоє екоактивістів обприскали частину доісторичної пам'ятки Стоунгендж помаранчевим порошком. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Це сталося за день до початку святкування Дня літнього сонцестояння біля 5000-річної пам'ятки поблизу Солсбері у графстві Вілтшир. Поліція Вілтшира повідомила про затримання двох активістів із кліматичної організації Just Stop Oil за підозрою в пошкодженні стародавньої пам'ятки.

Члени організації зазначили, що помаранчевий порошок був кукурудзяним борошном, яке "змиється дощем". Вони також пояснили, що провели акцію напередодні дня літнього сонцестояння, коли до Стоунгенджа приїдуть тисячі туристів.

Один з учасників акції, 21-річний студент Оксфордського університету Найам Лінч, пояснив, що Стоунгендж було обрано як місце акції, бо він символізує гармонію між людством і природою, яка наразі порушена. Активісти вимагали від уряду Великої Британії припинити видобуток і спалювання нафти, газу та вугілля до 2030 року.

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак назвав цей інцидент "ганебним актом вандалізму".

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що науковці розкрили ще одну важливу таємницю Стоунгенджа.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ