Китайська домогосподарка 12 років вигадувала історію росії у "Вікіпедії"

Китайський письменник-фантаст Іфан виявив на ресурсі "Вікіпедія" масштабну містифікацію, пов'язану з російською історією

Літератор під час пошуку натхнення натрапив на статтю про велику срібну копальню Кашен. Її нібито відкрили за Тверського князівства в XIII-XV століттях, а потім вона стала однією з найбільших у світі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sixth Tone.

У статті йшлося, що на поклади срібла зробило замах Московське князівство, і в середині XVIII століття родовище закрили через виснаження. Іфан провів розслідування та з'ясував, що аналогічна інформація про цю копальню відсутня у російській і англійській "Вікіпедії".

"Персонажі, яких немає в англо-російській "Вікіпедії", з'являються в китайській "Вікі", і вони змішуються з реальними історичними особистостями так, що неможливо відрізнити правду від фейків", – поділився письменник.

Клавіатура
Клавіатура
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Виявилося, що її авторка під псевдонімом Чжемао понад 10 років написала 206 фальшивих статей про історію росії. У її профілі йшлося, що вона дочка дипломата, який працював на росії, має вчений ступінь з історії країни та навіть отримала російське громадянство, одружившись з росіянином.

Її першою відредагованою статтею став матеріал про Олександра I. Після цього вона почала писати власні історії, де змішувала реальність та вигадку.

Згодом особу жінки встановили і вона вибачилася за свої дії. За словами китаянки, насправді вона домогосподарка з середньою освітою. Вона стверджує, що через свої матеріали потрапила у великі неприємності та втратила своїх "академічних друзів".

"Моїх нинішніх знань недостатньо, щоб заробляти на життя, тому в майбутньому я навчатимусь ремеслу, працюватиму чесно і більше не займатимуся такими сумнівними речами", – написала вона.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що на росії випустили шоколад, який загрожує армією.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше