Археолог

"Жили всього за 4 тис км один від одного": учені розкрили цікавий факт про двох ранніх видів людини

Shutterstock

Спосіб еволюції людини досліджується науковцями вже багато років

Щоразу фахівці оприлюднюють нові подробиці, які відкривають багато чого цікавого. Зокрема, вчені встановили, що ранній предок людини виявився на мільйон років старшим, ніж вважалося, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ВВС.

Учені проаналізували скам'янілі останки древньої людини за допомогою сучасних методів. Кістки були знайдені в печерах Південної Африки. За попередньою інформацією, вони існували 3,4-2,7 млн років тому і належали до роду австралопітека (Australopithecus africanus).

Раніше науковці вважали, що цей вид людини існував 2,1-2,6 млн років тому, але французький вчений Лоран Брюссель, який є одним з авторів дослідження, відмітив, що така інформація "не вписувалася в хронологію".

Науковець також пояснив, що 2,2 млн років тому світом ходив вже наступник – найперший представник роду Homo – Homo habilis, що у перекладі означає "людина уміла". Така інформація демонструє, що ці два види існували майже одночасно і могли таким чином взаємодіяти один з одним.

"Протягом мільйонів років у цих видів, що жили всього за 4 тис км один від одного, було достатньо часу, щоб подорожувати, спаровуватися один з одним... тому ми можемо уявити собі загальну еволюцію по всій Африці", – висловився Лоран Брюссель.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що знаходиться всередині стародавніх пірамід майя.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ