Тюрма, в'язниця

Чоловік десятиліттями крав у музеях антикваріат, але його засудили лише до 1 дня за ґратами – як це сталося

Shutterstock

Зловмисника затримали після спроби продажу антикварної гвинтівки вартістю $175 тис

У США 78-річний чоловік протягом десятиліть крав різні предмети з музеїв. Згодом про це дізналися та обрали для нього кілька покарань, серед яких – 1 день позбавлення волі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Американська поліція у 2020 році встановила, що 78-річний Томас Гевін крав із музеїв антикварні експонати. Однак, він вчиняв ці злочини так давно, що зловмисника не можна засудити через термін давності.

Чоловіка затримали під час спроби продажу антикварної гвинтівки, яка коштувала $175 тис і була вкрадена Гевіном 50 років тому. Покупець помітив, що цей товар крадений, а тому повідомив про це правоохоронцям.

"Крадіжка артефакту з музею – буквально фрагмента американської історії – є серйозним федеральним правопорушенням. Після чотирьох десятиліть справедливість нарешті наздогнала цього підсудного", – розповіла прокурорка Дженніфер Арбіттьєр Вільямс.

За словами адвоката 78-річного чоловіка, його клієнт, який наразі прикутий до інвалідного візка, – колекціонер і не хотів заробити, а просто позбавлявся зайвого, бо його будинок був "забитий" антикваріатом.

Суд постановив, що Гевін проведе у в'язниці 1 день, 1 рік під домашнім арештом і 3 роки під наглядом. Також його зобов'язали виплатити приблизно $50 тис штрафу та відшкодування.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, як через прострочення  терміну давності у Києві суд не зміг притягнути до відповідальності адміністратора закладу через порушення карантинних правил. У підсумку суд постановив "закрити за закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності і відправити нахер" правопорушника.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ